Wypożyczeni: Asysta Leszczuka, urazy Łakoty i Lisowskiego

28.10.2019 11:00

(akt. 29.10.2019 22:46)

W ubiegłym tygodniu, asystą w meczu KS-u Łomianek popisał się Mateusz Leszczuk. Kontuzji na treningu nabawił się ostatnio Paweł Łakota. Golkiper Concordii Elbląg ma naciągnięty mięsień dwugłowy. Urazu kostki na rozgrzewce przed spotkaniem z rezerwami Śląska Wrocław doznał z kolei Mateusz Lisowski, który gra dla Lechii Zielona Góra. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wiadomości na temat każdego piłkarza wypożyczonego przez stołeczny klub.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock) – Płocczanie zwyciężyli 3:1 z Jagiellonią Białystok. Kwietniewski zameldował się na murawie w 83. minucie w miejsce Suada Sahitiego.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) – Wrocławianie wygrali przed własną publicznością 2:1 z Arką Gdynia. Lewy obrońca zameldował się na placu gry w doliczonym czasie gry w miejsce Przemysława Płachety.

Wiktor Preuss (Piast Gliwice) – Rezerwy „Piastunek” zwyciężyły z Czarnymi Pyskowice na wyjeździe (3:2).

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki), Michał Król (Wigry Suwałki) – Suwałczanie przegrali na wyjeździe 0:1 z GKS-em 1962 Jastrzębie. Król i Matuszewski zagrali po 90 minut w tym spotkaniu.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Triumfator II ligi wygrał w Radomiu 1:0 z Bruk-Betem. Kochalski spędził cały mecz między słupkami, a Pietrzyk oglądał spotkanie z ławki rezerwowych. "Pietrzu" wystąpił za to w czwartoligowych rezerwach klubu z Pilicą Białobrzegi (1:0), gdzie zanotował pełne 90 minut.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Sosnowiczanie zremisowali na własnym terenie 3:3 z Chojniczanką. Jedną z bramek dla miejscowych zdobył Mateusz Szwed, były piłkarz Legii. Nawotka przebywał na murawie przez pełne spotkanie. Po faulu na nim, Zagłębie otrzymało rzut wolny tuż przed polem karnym gości. W środę, spadkowicz Ekstraklasy przegrał 0:3 z Chrobrym w Głogowie. Wychowanek Sokoła Ostróda ponownie zagrał od pierwszego do końcowego gwizdka, a w 82. minucie uchronił swój zespół przed stratą gola wybijając strzał Damiana Kowalczyka z linii bramkowej.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice) - Ekipa z Niepołomic przegrała na własnym terenie 0:2 z Wartą, a trzy dni później bezbramkowo zremisowała na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. Sitek w obu spotkaniach przesiedział na ławce rezerwowych.

Mateusz Żyro (Stal Mielec) – Stal musiała uznać wyższość Odry w Opolu (0:1). „Żyrko” wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty. W 28. minucie stoper zamknął dośrodkowanie z bocznego sektora, lecz futbolówka po jego strzale nie trafiła w bramkę. W ostatnim kwadransie, środkowy obrońca postanowił zacentrował w pole karne z okolicy połowy boiska. Wypożyczony legionista miał dobry pomysł, dobrze dograł w "szesnastkę", lecz na posterunku był golkiper rywali. Mielczanie przegrali również z Chrobrym Głogów (0:1), a 21-latek wszedł na murawę w 81. minucie.

Łukasz Zjawiński (Stal Stalowa Wola), Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola) – „Stalówka” musiała uznać wyższość pucharowego rywala Legii, Widzewa Łódź (0:1). Ciepiela grał do 64. minuty, natomiast Zjawiński pojawił się właśnie wtedy na murawie. Napastnik raz główkował obok bramki. Ponadto, snajper ograł obrońcę w polu karnym i uderzył w kierunku bliższego słupka, lecz bramkarz zdołał obronić ten strzał. "Ciepi" w jednej akcji zdołał z kolei dośrodkować z rzutu wolnego, lecz nikomu nie udało się przeciąć futbolówki. Wychowanek Igloopolu Dębica zacentrował po tym jak piłka wróciła do niego, po wykonaniu rzutu rożnego. Po dograniu w "szesnastkę", jego kolega z zespołu trafił w słupek.

Mateusz Bondarenko (Skra Częstochowa) – Ekipa spod Jasnej Góry zremisowała na wyjeździe 1:1 z Górnikiem Łęczna. Bondarenko zanotował cały mecz na pozycji środkowego obrońcy.

Kacper Skibicki (Pogoń Siedlce) – Drużyna Kamila Sochy doznała porażki 1:2 z GKS-em Katowice. Skibicki pojawił się na murawie w 80. minucie, a już kilkadziesiąt sekund później znalazł się w dogodnej okazji strzeleckiej. Pomocnik dopadł do podania Bartosza Brodzińskiego, ale przestrzelił.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska) – Wólczanka zremisowała 2:2 z Sokołem Sieniawa. „Olej” nie wystąpił w tym spotkaniu.

Bartosz Rymek (Motor Lublin) – Motor przegrał na wyjeździe 0:1 z Hutnikiem Kraków. „Rymo” został desygnowany przez szkoleniowca na plac gry w 66. minucie w miejsce byłego piłkarza Legii, Kamila Kumocha.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki) – Klub z Aleksandrowa Łódzkiego przegrał na wyjeździe 1:3 z Huraganem Morąg. Misiak znalazł się w kadrze na ten mecz, jednak nie pojawił się na boisku. Napastnik wystąpił w niedzielnym spotkaniu rezerw Sokoła z Termami Uniejów (1:1). Snajper biegał po murawie przez 70 minut na pozycji numer „dziesięć” i miał kilka groźnych strzałów z dystansu. Ponadto, wiele razy był faulowany przed polem karnym przeciwnika. Parokrotnie wypuszczał kolegę prostopadłym podaniem między dwoma zawodnikami, dzięki któremu był sam na sam z bramkarzem, lecz brakowało skuteczności.

Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) – Pogoń zremisowała w Zambrowie 2:2 z miejscową Olimpią. Gładysz grał od początku do końca.

Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra) – Zielonogórzanie przegrali u siebie 2:3 z rezerwami Śląska Wrocław. „Lisek” pierwotnie znalazł się w kadrze na ten mecz, lecz podczas rozgrzewki odnowił mu się uraz. Pomocnik doznał kontuzji kostki, aczkolwiek wydaje się, że teraz szybciej wróci do gry.

Paweł Łakota (Concordia Elbląg) – Zespół z Elbląga wygrał 3:1 z Polonią Warszawa. Łakota oglądał spotkanie z ławki. Golkiper ma bowiem naciągnięty mięsień dwugłowy. Bramkarz nabawił się urazu na wtorkowym treningu.

Mateusz Leszczuk (KS Łomianki) – Żółto-czarni  zwyciężyli 4:2 z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Leszczuk biegał po boisku przez 80 minut i miał asystę przy trzecim golu dla gospodarzy. Skrzydłowy wypuścił kolegę z drużyny prostopadłym podaniem, a ten znalazł się sam na sam i wykończył akcję.