Występy legijnych reprezentantów

09-09-2020 / 14:00

(akt. 09-09-2020 / 15:25)

W ostatnich dniach na zgrupowaniach reprezentacji przebywało 10 piłkarzy Legii Warszawa. Poniżej informacje dotyczące występów wyróżnionych zawodników "Wojskowych" w kadrach narodowych.

Artur JędrzejczykMichał Karbownik(Polska) – Reprezentacja Polski przegrała 0:1 w Lidze Narodów z Holandią (4.09, Amsterdam) oraz wygrała 2:1 z Bośnią i Hercegowiną (7.09, Zenica). Jędrzejczyk i Karbownik nie zagrali w tych spotkaniach.

Holandia – Polska: Jędrzejczyk - 0 minut, Karbownik - 0 minut

Bośnia i Hercegowina – Polska: Jędrzejczyk - 0 minut, Karbownik - 0 minut

Filip Mladenović(Serbia) –  Serbowie ponieśli porażkę 1:3 w Lidze Narodów z Rosją (3.09, na wyjeździe) i bezbramkowo zremisowali z Turcją (6.09, u siebie). W obu meczach Mladenović siedział na ławce rezerwowych.

Rosja – Serbia: Mladenović – 0 minut

Serbia – Turcja: Mladenović – 0 minut

Walerian Gwilia(Gruzja) – Gruzini wygrali 1:0 z Estonią (5.09, Tallinn) i zremisowali 1:1 z Macedonią Północną (8.09, Tbilisi). Pomocnik Legii oglądał pierwszą grę z trybun, a drugą - z ławki rezerwowych.

Estonia – Gruzja: Gwilia – 0 minut

Gruzja – Macedonia Północna: Gwilia – 0 minut

Mateusz HołowniaMaciej RosołekBartosz Slisz(U-21, Polska) – Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała we wrześniu dwa mecze eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy 2021. Najpierw rozgromili 6:0 Estonię (4.09, godz. 18:00, Parnawa) i wygrali 1:0 z Rosją (8.09, godz. 18:00, Łódź). Jeżeli chodzi o pierwsze wymienione spotkanie – w pełnym wymiarze czasowym zagrał Slisz. Od 68. minuty na murawie pojawił się Rosołek. Spotkanie z ławki oglądał Hołownia.

W rywalizacji z Rosją zagrał jeden z trzech legionistów, Slisz. Pomocnik pojawił się na murawie w  78. minucie. Rosołek oglądał mecz z ławki rezerwowych, a Hołownia – z trybun. Relacje z tych spotkań można przeczytać tutaj i tutaj.

Estonia – Polska (0:6): Hołownia – 0 minut, Slisz – 90 minut, Rosołek – wszedł na boisko w 68. minucie

Polska – Rosja (1:0): Hołownia – 0 minut, Rosołek – 0 minut, Slisz - wszedł na boisko w 78. minucie

Ariel MosórSzymon WłodarczykNikodem Niski (U-19, Polska) – Kadra Polski do lat 19 zremisowali 1:1 z Niemcami po 90 minutach meczu towarzyskiego (3.09, godz. 14:30, Kalisz). Po zakończeniu rywalizacji odbyła się seria rzutów karnych, w której rywale wygrali 4:2. W 84. minucie na murawie pojawił się Mosór. Spotkanie z ławki obserwowali Włodarczyk i Niski. Relację można przeczytać w tym miejscu.

Biało-czerwoni mieli także zagrać z Czechami (7.09, godz. 16:45, Brzeg). Spotkanie zostało odwołane ze względu na wynik pozytywny testu na koronawirusa w drużynie gości i obowiązujące ich procedury.

Polska – Niemcy (1:1): Włodarczyk – 0 minut, Niski - 0 minut, Mosór - wszedł na boisko w 84. minucie