Koniec. Legia zremisowała u siebie 2:2 z Wartą Poznań
  • 90+6'
    Matuszewski do Szmyta, ten uderzył z ostrego kąta tuż obok dalszego słupka
  • 90+5'
    Legia krótko rozegrała rzut rożny, doszło do sporego zamieszania, ostatecznie Warta oddaliła zagrożenie
  • 90+5'
    Strzałek wywalczył korner po walce w kontakcie
  • 90+4'
    Pleśnierowicz niecelnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
  • 90+4'
    Żółta kartka dla członka sztabu szkoleniowego Warty
  • 90+4'
    Kupczak mocno uderzył z 20. metra, był rykoszet, będzie korner dla Warty
  • 90+1'
    Pięć minut doliczonych
  • 89'
    Gual trafił mocno, ale tylko w boczną siatkę
  • 89'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 87'
    Żółta kartka dla Celhaki za faul na połowie Warty
  • 84'
    Strzałek i Celhaka wchodzą na boisko, zmieniają Josue i Slisza
  • 82'
    Wszołek na spalonym po podaniu Josue
  • 81'
    Gual uderzył z 17. metra po podaniu Muciego, nieznacznie się pomylił
  • 80'
    25 656 widzów na stadionie
  • 79'
    Ajjj! Lis wybronił strzał Guala
  • 78'
    Żółta kartka dla Savicia za faul w środku pola na rozpędzonym Diasie
  • 77'
    Ajjj! Dias dogrywał wzdłuż boiska, piłka odbiła się od Kiełba i została złapana przez Lisa
  • 76'
    Podanie Pankova zablokowane przez Savicia
  • 75'
    Savić za Eppela, Kiełb za Bartkowskiego
  • 74'
    Dias próbował zbiec z lewej strony do środka, upadł po kontakcie, ale sędzia nie dopatrzył się faulu
  • 73'
    Dias dośrodkował z lewej flanki w pole karne, lekkie zamieszanie, piłka znowu wybita
  • 72'
    Dias miękko zagrał na lewą stronę, do Ribeiro, który ucierpiał w kontakcie z Vizingerem
  • 71'
    Pankov zatrzymał Szmyta w bocznym sektorze boiska
  • 70'
    Rzut wolny dla Warty. Dośrodkowanie na 18. metr, Dias wybił piłkę, Legia wyszła z kontrą, ale futbolówkę przejął Szmyt
  • 69'
    Vizinger sfaulowany po prawej stronie boiska
  • 68'
    Josue dogrywał w pole karne, piłka wybita
  • 67'
    Płaskie zagranie Muciego w pole karne, Lis złapał piłkę
  • 66'
    Zmiany w Warcie. Luis za Żurawskiego, Vizinger za Prikryla
  • 64'
    Pankov do Kapustki, ten dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, do Muciego, który skutecznie uderzył na dalszy słupek. Jest 2:2!
  • 63'
    2:2! Gol Muciego
  • 62'
    Faul Kupczaka na połowie Legii
  • 61'
    Kibice skandują imię i nazwisko "Kapiego", dla którego to pierwszy występ w "jedynce" od 6 sierpnia
  • 61'
    Kapustka za Elitima, Gual za Pekharta
  • 60'
    Strzał Muciego z dystansu zablokowany
  • 60'
    Josue krótko rozegrał rzut rożny, po chwili jego dośrodkowanie było zablokowane
  • 59'
    Josue krótko rozegrał rzut wolny, Wszołek dośrodkował w pole karne, ostatecznie jest korner
  • 59'
    Gual wejdzie zaraz na boisko
  • 59'
    Wszołek sfaulowany przez Bartkowskiego, który obejrzał żółtą kartkę. Rzut wolny dla Legii po prawej stronie boiska
  • 58'
    Ajjj! Dias podał w pole karne do Pekharta, ten się zastawiał, ostatecznie Portugalczyk uderzył z 9. metra, ale trafił w... napastnika Legii
  • 57'
    Wszołek dośrodkował na środek pola karnego, piłka wybita
  • 56'
    Josue do Wszołka, ten miękko dośrodkował na dalszy słupek, Matuszewski wybił piłkę
  • 55'
    Pleśnierowicz za Stavropoulosa
  • 54'
    Żółta kartka dla Slisza za faul w środku pola
  • 52'
    Lis przypressowany przez Pekharta, ale zdołał wybić piłkę na aut
  • 51'
    Muci prostopadle podał do Wszołka, ten dośrodkował na dalszy słupek, Dias podbił piłkę, Lis ją złapał
  • 50'
    Dias zablokowany przy próbie dośrodkowania, ale wycofał do Ribeiro, ten zacentrował w pole karne, do Pekharta, który niecelnie główkował
  • 49'
    Legia w posiadaniu
  • 48'
    Szmyt zablokował Pankova, aut dla Legii na jej połowie
  • 48'
    Pankov przeciął podanie Tiru do Szmyta na lewej stronie boiska
  • 46'
    Dias za Kuna
  • 46'
  • 45+13'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 1:2 z Wartą
  • 45+11'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego Pankov główkował, Lis zbił piłkę do boku i ją wybił
  • 45+11'
    Muci do Josue, ten technicznie uderzył z 17. metra, była odbitka, będzie korner
  • 45+11'
    Niedokładne podanie Elitima przed polem karnym Warty
  • 45+9'
    Slisz mocno uderzył z 20. metra, Lis udanie interweniował
  • 45+9'
    Kun prostopadle do Elitima, jego dogranie zostało przecięte, gospodarze sygnalizują, że Żurawski zagrywał piłkę ręką, ale nie ma karnego
  • 45+7'
    Żółta kartka dla Josue za dyskusje
  • 45+7'
    Josue leżał na boisku po starciu z rywalem, był opatrywany
  • 45+6'
    Pewny strzał Josue w prawy dolny róg, Lis rzucił się w drugą stronę
  • 45+5'
    1:2. Josue wykorzystał rzut karny, Legia złapała kontakt!
  • 45+4'
    Przy piłce Josue
  • 45+3'
    Muci sfaulowany w polu karnym Warty przez Szymonowicza. "Jedenastka" dla Legii!
  • 45+2'
    Pekhart sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 45+2'
    Muci wbiegł w pole karne z lewej strony, jego dośrodkowanie zostało zablokowane, a potem złapane przez Lisa
  • 45+1'
    Ribeiro dośrodkował w pole karne, piłka wybita
  • 45+1'
    Aż 10 minut doliczonych do pierwszej połowy
  • 45'
    Żurawski wraca do gry
  • 45'
    Żurawski był opatrywany przez lekarzy
  • 44'
    Faul Elitima na 30. metrze od bramki Warty
  • 44'
    Rajd Muciego na lewej flance, ale Albańczyk za mocno wypuścił sobie piłkę, którą przejął Stavropoulos
  • 43'
    Centrostrzał Pankova, Lis złapał piłkę
  • 42'
    Prikryl na spalonym
  • 42'
    Eppel uderzył w prawy dolny róg, Tobiasz rzucił się w tę stronę, ale nie sięgnął piłki. Goście wygrywają 2:0
  • 41'
    2:0 dla Warty. Eppel wykorzystał rzut karny
  • 40'
    Przy piłce Eppel
  • 39'
    Żółta kartka dla Pankova za faul na Tiru
  • 39'
    Rzut karny dla Warty...
  • 38'
    Starcie Pankova z Tiru miało miejsce w polu karnym Warty, ta sytuacja jest teraz sprawdzana
  • 38'
    Mamy VAR...
  • 37'
    Tiru leży na boisku, ucierpiał po starciu z Pankovem
  • 36'
    Ribeiro dośrodkował w pole karne, Wszołek główkował, Muci próbował przeciąć tor lotu piłki, ale nieudanie
  • 34'
    Ribeiro przeciął podanie za linię obrony
  • 34'
    Kupczak dośrodkował z prawej strony w pole karne, ostatecznie Wszołek przejął piłkę
  • 34'
    Warta w posiadaniu
  • 32'
    Żółta kartka dla Wszołka
  • 32'
    Lis wyłapał dośrodkowanie Kuna z lewej flanki
  • 31'
  • 31'
    Josue dośrodkował z lewej strony boiska na dalszy słupek, do Wszołka, ale nie zdołał oddać strzału
  • 30'
    Elitim nie zrozumiał się z Kunem przy próbie prostopadłego podania w pole karne
  • 29'
    Legioniści w ataku pozycyjnym
  • 29'
    Warta w posiadaniu na własnej połowie, Legia pressuje
  • 27'
    Cała trójka wstała z boiska i może grać dalej
  • 27'
    Jędrzejczyk, Kupczak i Pekhart ucierpieli w walce o piłkę i leżą na boisku
  • 26'
    Lis pewnie wyłapał dośrodkowanie Kuna z lewej strony boiska
  • 26'
    Centra Wszołka wybita przez Wartę
  • 25'
    Jędrzejczyk wbiegł przed Prikryla i został przez niego sfaulowany na połowie Legii
  • 24'
    Pekhart się zastawiał i został sfaulowany w środku pola
  • 23'
    Wracamy do gry!
  • 23'
    Czekamy na wznowienie gry
  • 20'
    Zawodnicy wrócili już na boisko
  • 19'
    Kibice na Żylecie odpalili pirotechnikę, gra przerwana
  • 17'
    Elitim dośrodkował z lewego skrzydła, piłka znowu wybita. To samo było z dograniem Josue
  • 16'
    Slisz dośrodkował z prawej strony boiska, Lis złapał piłkę na raty
  • 16'
    Kolejna centra Wszołka, Pekhart wyskoczył, ale nie sięgnął piłki głową
  • 16'
    Wszołek zacentrował z prawej flanki, piłka wybita
  • 15'
    Tobiasz pewnie wyłapał dośrodkowanie
  • 14'
    Szmyt dośrodkował sprzed linii końcowej, do Eppela, który główkował obok bramki
  • 14'
    Aut dla Warty. Bartkowski dograł na bliższy słupek, Slisz wybił piłkę poza pole karne Legii
  • 12'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na ok. 10. metr, do Pekharta, który główkował trochę niecelnie
  • 12'
    Rzut wolny dla Legii, Josue dośrodkował na dalszy słupek, Szymonowicz wybił piłkę głową na korner
  • 11'
    Muci sfaulowany na połowie Warty
  • 10'
    Muci wycofał z lewej strony na 15. metr, do Elitima, ten mocno dograł w okolice bramki, ale piłka została wybita
  • 9'
    Szmyt zagrał do Żurawskiego, ten dokładnie dograł do Prikryla, który oddał strzał (wybroniony przez Tobiasza), ale popisał się skuteczną dobitką z 12. metra. Warta prowadzi 1:0
  • 7'
    1:0 dla Warty. Prikryl
  • 7'
    Główki Slisza i Josue, a dośrodkowanie Wszołka wybite
  • 6'
    Kun! Centrostrzał wahadłowego Legii obił poprzeczkę!
  • 5'
    Slisz dobrze ograł rywali, podprowadził piłkę, ale jego centra została przecięta
  • 4'
    Ajjj! Pekhart przeciął podanie Stavropoulosa w polu karnym Warty, piłka odbiła się tak, że przeleciała nieco obok bramki!
  • 3'
    Dalekie podanie Kuna do Muciego, ten wbiegł w pole karne z lewej strony, ale nie dość, że jego strzał na dalszy słupek okazał się niedokładny, to Albańczyk był na spalonym
  • 2'
    Dogranie Eppela do Matuszewskiego zostało przecięte przez Pankova
  • 2'
    Gospodarze w ataku pozycyjnym
  • 1'
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Burch, Dias, Baku, Celhaka, Kapustka, Strzałek, Rosołek, Gual
  • Skład Legii na mecz z Wartą: Tobiasz – Pankov, Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Elitim, Kun – Josue, Pekhart, Muci
  • Wicemistrzowie kraju grali 35 razy z Wartą. Zwyciężyli 20-krotnie, jeden mecz zremisowali, 14 przegrali. Zdobyli 71 bramek, stracili 58. Od powrotu "Zielonych" do Ekstraklasy, czyli od 2020 roku, "Wojskowi" wygrali cztery spotkania i dwa razy ulegali ekipie z Wielkopolski. – Legia to bardzo dobra drużyna pod kątem indywidualnym, z nieźle opracowanymi stałymi fragmentami, solidnie broniąca, jeśli chodzi o wysoki pressing. Warszawiacy zmagali się z problemami w kontekście piłek za plecy w defensywie, ale w ostatnich tygodniach nie mają już tego kłopotu. Zdajemy sobie sprawę, jak dużo jakości jest w ich grze. Wiemy, że Josue – jako wolny elektron – potrafi wyrządzić sporo krzywdy rywalom. Ma firmowe zagrania do Wszołka, plus kilka innych rzeczy. Zawsze przygotowujemy alternatywy oraz sposób, w jaki pragniemy wykorzystać własne atuty i zniwelować zalety u przeciwnika. Chciałbym, by pomysł na sobotę był widoczny i – przede wszystkim – dał nam trzy punkty – tłumaczył Szulczek
  • Warta wciąż jest w grze o Puchar Polski. W 1. rundzie zwyciężyła 2:1 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, potem pokonała 4:0 Stal Brzeg, a w 1/8 finału zmierzy się z dobrze dysponowaną Jagiellonią Białystok. W trakcie minionej przerwy reprezentacyjnej wygrała kontrolnie z Lechem Poznań (3:0) po golach Wiktora Pleśnierowicza, Vizingera i Kamińskiego. Najskuteczniejszy zawodnik "Zielonych" to Kajetan Szmyt, młodzieżowy reprezentant Polski, który w trwającym sezonie strzelił pięć goli, w tym aż cztery z rzutów karnych. Pomocnik zdobył też bramkę w październikowym sparingu kadry U-21 ze Słowacją (2:2)
  • W obecnym sezonie Warta radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Na inaugurację uległa Pogoni Szczecin, w 2. kolejce Ekstraklasy pokonała Górnika Zabrze, potem miała serię czterech spotkań bez zwycięstwa, którą przerwała poprzez ogranie ŁKS-u. Po wrześniowej przerwie reprezentacyjnej poniosła trzy ligowe porażki z rzędu (0:2 z Lechem, 0:1 z Zagłębiem Lubin, 0:1 ze Śląskiem Wrocław), a później zremisowała z Koroną. "Zieloni" nieco poprawili nastroje dzięki wyjazdowym wygranym ze Stalą Mielec i Widzewem Łódź (po 1:0), ale niedawna porażka z Puszczą Niepołomice (0:2) sprawiła, że są na 13. miejscu z dorobkiem 17 punktów i czterema "oczkami" przewagi nad strefą spadkową
  • W kadrze Warty jest trzech byłych zawodników "Wojskowych". To Konrad Matuszewski, Michał Kopczyński i Wiktor Kamiński. – Mam spory sentyment do Legii, bardzo dobrze wspominam czas spędzony w stołecznym klubie. Wygranie mistrzostwa kraju U-15 czy mazowieckiego Pucharu Polski to coś, co zostanie w głowie. Mam nadzieję, że dostanę szansę w sobotę. Gra w Warszawie, przy pełnym stadionie, byłaby czymś szczególnym. Wierzę, że jak wejdę na boisko, to nieźle się zaprezentuję. Moim cichym marzeniem jest strzelenie gola przy Łazienkowskiej – opowiadał "Kamyk"
  • Warta zakończyła 2022 rok na 8. miejscu w Ekstraklasie, od końcówki lutego br. zaczęła osiągać jeszcze lepsze wyniki, a w kwietniu zajmowała 5. pozycję w tabeli, ogrywając rozpędzoną Legię (1:0), która wówczas zakończyła imponującą serię (19 meczów bez porażki). – Zbliżyliśmy się do wicemistrzostwa – mówił wtedy Dawid Szulczek, będący trenerem "Zielonych" od dwóch lat, lecz jego drużyna miała nieudany finisz i ostatecznie wywalczyła 8. lokatę (45 punktów; 12 zwycięstw, 9 remisów, 13 porażek)
  • Trener Runjaić nie skorzysta w sobotę ze Steve’a Kapuadiego (pauza za cztery żółte kartki), Ramila Mustafajewa (zerwanie więzadła krzyżowego przedniego i uszkodzenie dwóch łąkotek), Rafała Augustyniaka (skręcenie stawu skokowego) oraz Blaza Kramera. Oprócz wspomnianego grona, sztab szkoleniowy ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Do kadry meczowej, po problemach z kolanem i grze w rezerwach, wraca Bartosz Kapustka. Indywidualnie ćwiczy Cezary Miszta, który przez ponad miesiąc rehabilitował się w klinice w Rzeszowie
  • Legioniści wykorzystali przerwę reprezentacyjną na odpoczynek i regenerację po maratonie meczów (już 26 w obecnym sezonie), a także na przygotowania do nadchodzącego spotkania z Wartą. O ile "Wojskowi" mieli pewne przeszkody, gdyż na części ostatnich treningów brakowało m.in. kadrowiczów, czyli Bartosza Slisza, Pawła Wszołka (Polska), Ernesta Muciego (Albania), Lindsay’a Rose'a (Mauritius) i Kacpra Tobiasza (Polska U-21), to postarają się o to, by z przytupem wejść w ostatnią fazę 2023 roku
  • Stołeczna drużyna wprowadziła trochę optymizmu po beznadziejnym październiku (5 porażek w 6 spotkaniach), o czym świadczy fakt, że zaczęła listopad od trzech zwycięstw z rzędu (trzy czyste konta), a w minionej kolejce Ekstraklasy bezbramkowo zremisowała z Lechem Poznań. O ile ofensywa "Wojskowych" nie zachwyca tak, jak na początku sezonu, to poprawie uległa gra obronna, która wcześniej pozostawiała sporo do życzenia
  • Legioniści mają jasne cele na najbliższe tygodnie. To awans do ćwierćfinału PP, wyjście z grupy LKE i polepszenie pozycji w walce o mistrzostwo kraju, by wiosną nie było zbyt dużej straty do czołówki. Warszawiacy są obecnie na 6. miejscu w polskiej lidze, mają 24 punkty (7 zwycięstw, 3 remisy, 4 porażki), czyli o 9 "oczek" mniej niż liderujący Śląsk Wrocław, który zagrał o jeden mecz więcej. Runjaić mówił otwarcie, że byłoby optymalnie, gdyby zespół wygrał 4 z 5 nadchodzących spotkań w Ekstraklasie
  • Osiem spotkań – pięć w Ekstraklasie (z Wartą Poznań, Zagłębiem Lubin, ŁKS-em i dwukrotnie z Cracovią), dwa w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy (z Aston Villą i AZ Alkmaar), jedno w rozgrywkach Pucharu Polski (z Koroną Kielce). To terminarz Legii do końca 2023 roku, ostatni fragment intensywnej pierwszej części sezonu 2023/2024, z kontynuacją gry co trzy dni. – Czas listopadowo – grudniowy wiąże się w piłce z szarą rzeczywistością, ale dla nas to gorący okres z kluczowymi meczami. Znów pojawia się kolarskie porównanie, czyli królewski etap. Przed nami tygodnie przepełnione emocjami, których nie możemy się doczekać. Jeśli poradzimy sobie z mamucim wyzwaniem, to wtedy będziemy mogli wybrać się na urlopy i ponownie spotkać w Turcji – zapowiadał trener "Wojskowych", Kosta Runjaić
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się mecz 16. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Wartą Poznań~!
Legia WarszawaWarta Poznań
7'

7' Tomas Prikryl

40'

40' Marton Eppel (k.)

45' Josue (k.)

45' Josue

45'
46'
54'

54' Wiktor Pleśnierowicz za Dimitrios Stavropoulos

59'

59' Jakub Bartkowski

63'
65'

65' Miguel Luis za Maciej Żurawski

65' Dario Vizinger za Tomas Prikryl

74'

74' Stefan Savić za Marton Eppel

75'

75' Jakub Kiełb za Jakub Bartkowski