William Remy Carlitos 27 kwietnia 27.04

Grano dzisiaj (27.04). Wygrana w derbach

27.04.2022 05:00

(akt. 26.04.2022 20:42)

Dwudziestego siódmego kwietnia legioniści grali 12-krotnie. Tego dnia wygrali 8 razy.

Ostatni raz Legia grała 27 kwietnia w sezonie 2018/2019. Wówczas zwyciężyła 3:1 Lechię w Gdańsku po golach Pawła StolarskiegoKaspera Hamalainena oraz Iuriego Medeirosa. Jako pierwsi prowadzenie objęli rywale, lecz stołeczna drużyna pokazała pazur i wróciła do Warszawy z trzema punktami. Kibice "Wojskowych" zaprezentowali dwie oprawy – "Stawka większa niż życie" i liczne flagi na kijach wraz z racami. Fotoreportaże są dostępne w TYM MIEJSCU. – Nigdy nie wątpię i zawsze wierzę w to, że możemy walczyć o wygraną. Gdy straciliśmy gola, spojrzałem na zegar i stwierdziłem, że mamy sporo czasu. Byłem zdenerwowany, ale wiedziałem, iż rozkręcimy się z minuty na minutę. Wierzyłem, że jesteśmy w stanie odwrócić losy meczu – mówił Radosław Cierzniak

Strzelali po przerwie

Dwudziestego siódmego kwietnia 2018 roku drużyna z Łazienkowskiej pokonała u siebie Koronę Kielce (3:1). Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie – gole dla stołecznego klubu strzelali wówczas Sebastian SzymańskiJarosław Niezgoda oraz Miroslav Radović (rzut karny). Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ

Bez bramek w Gliwicach

Dziewięć lat temu zespół ze stolicy Polski bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Piastem Gliwice. – Nie weszliśmy zbyt dobrze w to spotkanie. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była nijaka. Nie mieliśmy wielu sytuacji przed przerwą, a Piast miał jedną – znakomicie wybronioną przez Kuciaka. W drugiej połowie było już lepiej, postawiliśmy wszystko na jedną kartę, ale nie wyszło, dopisujemy tylko jeden punkt – mówił ówczesny trener Legii, Jan Urban

Nie pękli

Liga w rozgrywkach 2007/08 finiszowała, a wraz z nią kończyła się walka Legii o wicemistrzostwo. Mistrzostwo zdobyła już Wisła Kraków, która 27 kwietnia przyjechała na Łazienkowską. Miała fantastyczny bilans – 22 wygrane i 4 remisy, ale legioniści nie pękli i sprawili, że "Biała Gwiazda" w końcu przegrała. Dwa gole strzelił 19-letni Maciej Rybus (3. i 4. bramka w barwach Legii), ale drużynie wystarczyło sił tylko na godzinę gry. Choć Wisła grała osłabiona (czerwona kartka Dariusza Dudki), przejęła inicjatywę. Sędzia Hubert Siejewicz podyktował rzut karny dla gości. Paweł Brożek chciał ośmieszyć Jana Muchę, strzelić jak niegdyś Antonin Panenka tzw. podcinką w środek bramki. Mucha przechytrzył rywala, został na środku bramki i z łatwością złapał strzał snajpera drużyny z Krakowa. Brożek w końcu pokonał Słowaka, ale tylko raz. Pierwsza porażka Wisły w tamtym sezonie stała się faktem. Legia zwyciężyła 2:1. – Wygrana na pewno nie osłodziła nam porażki w walce o mistrzostwo. Szkoda, że stawką meczu był tylko prestiż, a nie coś więcej. Jednak w tym sezonie Wisła zaskoczyła chyba wszystkich. Stanęliśmy jej na drodze po rekord meczów bez porażki – komentował Jakub Wawrzyniak

Dominacja

Po odpadnięciu z Ligi Mistrzów w sezonie 1995/96 warszawiacy wygrali trzy kolejne ligowe spotkania, nie tracąc w nich żadnej bramki. W 22. kolejce przyszła wpadka z Górnikiem Zabrze (2:3). Porażka na Górnym Śląsku oznaczała, że kroczący od wygranej do wygranej Widzew Łódź zrównał się z Legią punktami. Przez następne osiem kolejek faworyci szli łeb w łeb, ogrywali każdego. Legioniści stracili tylko 1 bramkę w meczu z Amicą Wronki (6:1). Od tego spotkania minęło 26 lat. Dwie bramki dla warszawiaków zdobył Tomasz Wieszczycki, a po golu strzelili Marcin MięcielJerzy PodbrożnyLeszek Pisz i Cezary Kucharski. Pozostałe mecze "Wojskowi" wygrali do zera.

Wygrane derby

Wojskowi w sezonie 1973/74 grali w kratkę. Trzy dni po wygranej z zabrzanami polegli w Łodzi z ŁKS (0:1). Po kolejnych 3 dniach, 27 kwietnia, wygrali 2:1 przy Racławickiej z Gwardią (gole Tadeusza Nowaka i Kazimierza Deyny), choć poziom meczu nie był olśniewający, a w ocenie obserwatorów sprawiedliwszy byłby remis. Na szczęście, na koniec rozgrywek, Legii udało się zachować 3. miejsce w tabeli, co było bardzo istotne, ponieważ dzięki temu legioniści wywalczyli prawo gry w Pucharze UEFA.