Rezerwy: Trzy bramki w LTC. Porażka z Zawiszą

06.03.2021 14:48

(akt. 06.03.2021 16:51)

Drugi zespół Legii Warszawa przegrał w LTC 1:2 z IV-ligowym Zawiszą Bydgoszcz w ostatnim sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu. Jedyną bramkę dla "Wojskowych", po asyście Jasurbeka Yaxshiboyeva, zdobył Damian Warchoł. Za tydzień (14.03) stołeczny klub wznowi rywalizację o stawkę. Wówczas zmierzy się z KS-em Kutno.

W sobotniej grze kontrolnej nie zagrali: Jehor Macenko (wrócił do treningów po kontuzji mięśnia przywodziciela), Lionnel Negou (problemy ze stawem skokowym), a także Jakub Kwiatkowski i Kamil Kurowski, którzy w ostatnim czasie zmagali się z urazami, w poniedziałek (8.03) rozpoczną treningi indywidualne. Juniorów starszych Legii, w ligowym meczu z Pogonią Szczecin (1:3), wspomogło w sobotę pięciu zawodników drugiej drużyny: Jakub KowyniaDawid NiedźwiedzkiDawid BarnowskiWiktor Kamiński i Kacper Skwierczyński. Trener Tomasz Sokołowski II, na sparing z Zawiszą Bydgoszcz, miał do dyspozycji m.in. pięciu piłkarzy, którzy na co dzień trenują z pierwszą drużyną. Na liście powołanych znaleźli się: Kacper TobiaszNazarij RusynJasurbek YaxshiboyevJakub Kisiel i Kacper Skibicki.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W pierwszej połowie przeciwnicy oddali sporo strzałów na bramkę Tobiasza, lecz większość z nich była niecelna. Warto wspomnieć o akcji Damiana Warchoła. Napastnik Legii wyłuskał piłkę spod nóg stopera, znalazł się w sytuacji sam na sam, ale wyczuł go golkiper Zawiszy. Spotkanie z bliska oglądali m.in. trener pierwszego zespołu Legii, Czesław Michniewicz, a także jego asystent – Przemysław Małecki. Mecz obserwowali także Paweł Wszołek, Mateusz Hołownia i Ariel Mosór.

Dziesięć minut po zmianie stron Zawisza objął prowadzenie. Jeden z rywali oddał skuteczny strzał z dystansu i umieścił piłkę w siatce. Po godzinie gry bramkarz Legii popisał się udaną interwencją – obronił uderzenie z głowy z bliskiej odległości. Zespół z Bydgoszczy miał przewagę optyczną, wykazywał się większą aktywnością w ofensywie. Ale, z biegiem czasu, warszawiacy zaczęli mieć coraz więcej do powiedzenia. W pewnym momencie Yaxshiboyev przeprowadził ciekawą akcję, ale strzał Bartłomieja Ciepieli został obroniony przez golkipera przyjezdnych. Kwadrans przed końcem spotkania groźną sytuację wypracował 19-letni Kacper Gościniarek - legioniści wywalczyli rzut rożny. W 78. minucie stołeczny klub doprowadził do wyrównania. Jak padło trafienie? Oskar Wojtysiak i Yaxshiboyev "poklepali" piłkę w bocznym sektorze boiska. Po chwili Uzbek zagrał do Warchoła, który ładnie zbiegł na bliższy słupek i oddał skuteczny strzał - futbolówka przeszła między nogami bramkarza i wpadła do siatki. Parę chwil później rywale ponownie wyszli na prowadzenie, po wykorzystaniu rzutu karnego. Ostatecznie Legia II przegrała w LTC 1:2 z liderem IV ligi, Zawiszą Bydgoszcz.

Jeśli chodzi o Jasurbeka, to zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Kreował akcje, imponował techniką oraz swobodą z piłką przy nodze. Dużo grał do przodu, wchodził w pojedynki jeden na jeden. Ma świetne przyjęcia, dzięki którym często gubił przeciwnika. Zagrał znacznie lepiej niż Rusyn.

Za tydzień (14.03) legioniści wznawiają rywalizację w III lidze. Wówczas zmierzą się u siebie z KS-em Kutno, z którym związał się ostatnio były piłkarz "Wojskowych", Łukasz Broź

Legia II Warszawa – Zawisza Bydgoszcz 1:2 (0:0)

Warchoł (78. min.) - Żylski (55. min., 80. min. - k.)

Legia: Tobiasz - Wojtysiak, Pruchnik, Astiz (46' Cichocki), Konik - Kisiel (46' Gościniarek), Pierzak, Warchoł - Cielemęcki (69' Kwietniewski), Rusyn (65' Ciepiela), Skibicki (46' Yaxshiboyev)