85'
88'
90'
  • 90+8'
    Koniec! Legia wygrała w dwumeczu z Duńczykami (3:2, 1:1) i awansowała do 4. rundy el. Ligi Konferencji! Po spotkaniu doszło jeszcze do boiskowych spięć
  • 90+6'
    Augustyniak wybił piłkę z pola karnego
  • 90+5'
    Augustyniak zablokował Bundgaarda w polu karnym Legii
  • 90+5'
    Ajj! Alfarela dograł z prawej flanki na 15. metr, do Morishity, który nieczysto uderzył na bliższy słupek
  • 90+4'
    Żółta kartka dla Kapuadiego
  • 90+4'
    Radosević dośrodkował w pole karne, a Tobiasz dobrze złapał piłkę
  • 90+2'
    Kontra Legii, Morishita składał się do strzału, ale został zatrzymany na ok. 16. metrze
  • 90+2'
    Kapuadi dobrze popracował w defensywie i zebrał piłkę
  • 90+1'
    Sześć minut doliczonych
  • 88'
    Morishita za Luquinhasa
  • 87'
    Schwartau sfaulował Kapustkę, który dobrze popracował w defensywie
  • 87'
    Tobiasz obronił strzał Bundgaarda z dystansu
  • 85'
    Nartey i Kvistgaarden schodzą, wchodzą Schwartau i Omoijuanfo
  • 84'
    Tobiasz dobrze obronił strzał Narteya!
  • 83'
    Strata Barcii, kontra gości, ale Bundgaard niedokładnie zagrywał
  • 80'
    Bundgaard dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, gra przerwana, gdyż Kramer był faulowany
  • 80'
    Radosević trafił z wolnego w mur, goście mają korner
  • 79'
    Żółta kartka dla Kapustki za faul na 25. metrze od bramki Legii
  • 77'
    Faul w ataku Kapustki
  • 77'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 76'
    Zmiany w Legii. Alfarela za Guala, Kapuadi za Pankova
  • 74'
    Zmiany w zespole gości. Bundgaard za Wassa, Alves za Klaibera
  • 72'
    Kontra Legii, Gual pojawił się po prawej stronie pola karnego, ale zagrywał niedokładnie, w dodatku był na spalonym
  • 70'
    Luquinhas walczył o pozycję z Klaiberem, upadł w polu karnym Brondby po kontakcie z rywalem, ale ostatecznie sędzia nie podyktował rzutu karnego. Po chwili żółtą kartkę obejrzał Arkadiusz Malarz, trener bramkarzy Legii
  • 69'
    Przechwyt Goncalvesa w środku pola
  • 67'
    Wass mocno uderzył z dystansu, nieco nad poprzeczką
  • 67'
    Ajjj! Kapustka pojawił się po prawej stronie pola karnego, płasko wycofał do Guala, którego strzał został zablokowany
  • 65'
    Kapustka dośrodkował z rożnego na środek pola karnego, ostatecznie grę wznowi bramkarz Brondby
  • 65'
    Barcia do Guala, ten dobrze zagrał do Luquinhasa, który zbiegł z lewej strony do środka, ale został zablokowany po strzale z dystansu. Korner dla gospodarzy
  • 62'
    Divković za Bischoffa
  • 60'
    Kramer za Pekharta
  • 60'
    Gual oddalił zagrożenie blisko własnego pola karnego
  • 58'
    Żółta kartka dla Rasmussena za faul na Gualu
  • 57'
    Nie ma karnego dla Brondby
  • 56'
    Mamy VAR... Sędzia sprawdza sytuację z pola karnego Legii, gdy Suzuki upadł na murawę po kontakcie z Goncalvesem
  • 55'
    Wass oddał mocny, ale niecelny strzał z dystansu
  • 54'
    Bischoff zatrzymany w polu karnym Legii, po chwili jego dośrodkowanie przeciął Augustyniak
  • 54'
    Kontra Legii. Kapustka podprowadził piłkę, ale jego prostopadłe podanie w pole karne do Guala zostało przecięte
  • 53'
    Strata Guala na połowie gości, którzy wyszli z kontrą, ale Augustyniak ją skasował, przecinając podanie
  • 52'
    Luquinhas może grać dalej
  • 52'
    Kapustka dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, bramkarz gości złapał piłkę
  • 51'
    Luquinhas jest opatrywany przez lekarzy
  • 50'
    Luquinhas popędził lewą stroną i został sfaulowany przez Klaibera, który obejrzał żółtą kartkę. Rzut wolny dla Legii, na wysokości 16. metra
  • 49'
    Bischoff zbiegł z lewej strony do środka boiska, ale bardzo niecelnie uderzył z dystansu
  • 48'
    Goncalves dość szybko wstał z boiska, Gual potrzebował nieco więcej czasu. Obaj będą grać dalej
  • 47'
    Wass dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, Gual i Goncalves leżą na boisku, gra przerwana
  • 46'
    Kvistgaarden zagrał z autu w pole karne Legii, Pankov wybił piłkę na korner
  • 46'
  • 45+8'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 1:1 z Brondby
  • 45+7'
    Rzut wolny dla Legii, z lewej strony boiska. Vinagre dośrodkował na dalszy słupek, Augustyniak zgrywał, goście wyszli z opresji
  • 45+7'
    Luquinhas sfaulowany na połowie Brondby
  • 45+4'
    Rzut wolny dla Legii, z prawej strony boiska. Vinagre dośrodkował na bliższy słupek, do Pankova, który skutecznie główkował z trudnej pozycji! Jest 1:1!
  • 45+3'
    Wszołek sfaulowany przez Bischoffa na boku boiska. Żółta kartka dla zawodnika Brondby, za dyskusje
  • 45+1'
    Pięć minut doliczonych do pierwszej połowy
  • 45'
    Wass dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, Goncalves wybił piłkę
  • 44'
    Goncalves przeciął dośrodkowanie z prawej flanki w pole karne. Korner dla Brondby
  • 44'
    Kapustka sfaulowany na własnej połowie przez Rasmussena. Doszło do małego spięcia, ale sytuacja opanowana
  • 43'
    Suzuki na spalonym
  • 41'
    Suzuki przeprowadził indywidualny rajd środkiem, ale zatrzymał się na Pankovie
  • 41'
    Legia zakłada wysoki pressing, goście wyszli z opresji
  • 38'
    Wass wykorzystał rzut karny. Brondby prowadzi 1:0
  • 37'
    Rzut karny dla Brondby...
  • 37'
    Sędzia ogląda powtórki sytuacji z Barcią. Hiszpan zagrywał piłkę ręką we własnym polu karnym
  • 36'
    Sebulonsen wbiegł w pole karne z prawej strony, upadł na murawę po kontakcie z Wszołkiem, ale sędzia nie dopatrzył się rzutu karnego dla gości
  • 35'
    Duńczycy w posiadaniu piłki, budują atak pozycyjny
  • 35'
    Zamieszanie w polu karnym Legii po stałym fragmencie Brondby. Potem Barcia zablokował strzał Sebulonsena z dystansu
  • 34'
    Tobiasz! Bramkarz Legii kapitalnie interweniował po strzale Kvistgaardena z 12. metra, pod presją Pankova i Augustyniaka
  • 32'
    Żółta kartka dla Tobiasza
  • 32'
    Wass sfaulowany przez Guala blisko linii bocznej. Goście krótko rozegrali rzut wolny, po którym byli w ataku pozycyjnym. Po chwili doszło do zamieszania - Pankov przeciął dośrodkowanie, potem Kvistgaarden niedokładnie uderzył z niezłej pozycji
  • 30'
    Rzut wolny dla Duńczyków. Wass posłał górne zagranie, Tobiasz odbił piłkę do boku
  • 29'
    Brondby krótko rozegrało rzut rożny, po którym Luquinhas sfaulował Wassa na lewej stronie boiska, blisko "szesnastki" Legii
  • 28'
    Ważna interwencja Augustyniaka, który przeciął groźne podanie wzdłuż pola karnego w kierunku Kvistgaardena. Korner dla gości
  • 27'
    Gual stracił piłkę pod presją, blisko pola karnego Legii, ale "Wojskowi" wyszli z opresji
  • 26'
    Vinagre zablokował podanie na połowie gości
  • 25'
    Doszło do spięcia między Vinagre a Suzukim, którzy walczyli o piłkę. Sytuacja opanowana
  • 25'
    Strata Goncalvesa na własnej połowie. Suzuki oddał strzał z prawej strony pola karnego, piłka odbiła się od Barcii i wyszła na korner, po którym Augustyniak wybijał głową, a Nartey nieudanie uderzył z dystansu
  • 22'
    Dalekie podanie w kierunku Kvistgaardena, którego przypilnował Augustyniak. Piłkę złapał Tobiasz
  • 22'
    Brondby w posiadaniu na własnej połowie
  • 21'
    Kapustka przeciął podanie Wassa w pole karne, po chwili Suzuki faulował Vinagre przy linii bocznej, na połowie gospodarzy
  • 20'
    Tobiasz złapał dośrodkowanie Wassa z rzutu rożnego
  • 19'
    Wass miękko zagrał na lewą stronę pola karnego w kierunku Kvistgaardena, ale Pankov wybił piłkę na rzut rożny dla gości
  • 18'
    Suzuki otrzymał prostopadłe podanie od Narteya, upadł na boisko w okolicach pola karnego gospodarzy, po kontakcie z Barcią, ale sędzia nie dopatrzył się faulu zawodnika Legii
  • 17'
    Wszołek niedokładnie dośrodkował z prawej flanki, będąc pod presją
  • 16'
    Duńczycy przez dłuższy czas utrzymywali się przy piłce blisko pola karnego Legii, ale ostatecznie Goncalves został sfaulowany na 25. metrze od bramki "Wojskowych"
  • 15'
    Suzuki oddał bardzo mocny strzał zza pola karnego, ale Tobiasz zdołał odbić piłkę
  • 14'
    Augustyniak przeciął górne podanie w pole karne Legii
  • 14'
    Wszołek przeciął przerzut na skrzydło
  • 13'
    Przerzut Augustyniaka w kierunku Pekharta, ale Brondby przechwyciło piłkę. Po chwili Luquinhas odebrał futbolówkę na lewej flance, ale jego zagranie wzdłuż boiska, do Pekharta, zostało przecięte. Moment później Suzuki za mocno podał prostopadle do Kvistgaardena, którego uprzedził Tobiasz
  • 10'
    Goście w ataku pozycyjnym
  • 9'
    Brondby utrzymuje się przy piłce na własnej połowie
  • 9'
    Bischoff dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, Augustyniak podbił piłkę, którą złapał Tobiasz
  • 8'
    Goście w posiadaniu na własnej połowie
  • 7'
    Goncalves wybił piłkę z własnego pola karnego, oddalając zagrożenie
  • 6'
    Kapustka przeciął dośrodkowanie na 16. metrze od bramki Legii. Po chwili Tobiasz świetnie obronił mocny strzał Sebulonsena z 18. metra na dalszy słupek!
  • 5'
    Strata Vinagre na wysokości koła środkowego, Duńczycy spokojnie budują atak pozycyjny
  • 5'
    Luquinhas zagrał na małej przestrzeni z Vinagre, po chwili Gual przeciągnął dośrodkowanie z prawej strony
  • 4'
    Legioniści w ataku pozycyjnym
  • 3'
    Goncalves sfaulowany na własnej połowie
  • 2'
    Teraz Brondby utrzymuje się przy piłce
  • 2'
    Legia spokojnie buduje grę od tyłu
  • 1'
    Augustyniak zagrał z autu w pole karne, piłka wybita
  • 1'
    Aut dla Legii na połowie gości
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • ŁAWKA: Kobylak, Kapuadi, Kramer, Chodyna, Alfarela, Kun, Ziółkowski, Morishita, Jędrzejczyk, Szczepaniak, Nsame, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Brondby: Tobiasz – Pankov, Augustyniak, Barcia – Wszołek, Luquinhas, Goncalves, Kapustka, Vinagre – Gual, Pekhart
  • Trener niebiesko-żółtych powołał 23 zawodników na rewanż w Warszawie. Poza kadrą znaleźli się kontuzjowani Jordi Vanlerberghe, Justin Che, Kevin Mensah i Nicolai Vallys, który był kluczowym piłkarzem Brondby w minionym sezonie (34 z 36 meczów, 13 bramek, 9 asyst), a we wrześniu 2023 roku zadebiutował w reprezentacji Danii. Wspomniana czwórka nie zagrała też w pierwszym spotkaniu z Legią
  • Między pierwszym a drugim meczem 3. rundy el. Ligi Konferencji, Brondby też się potknęło, przegrywając u siebie 0:1 z Aarhus GF w 4. kolejce ligi duńskiej. Obecny wicemistrz kraju, który uzbierał siedem punktów w czterech spotkaniach trwającego sezonu Superligi, nie poprawił nastrojów przed rywalizacją przy Łazienkowskiej. – Można odwrócić sytuację w rewanżu – gdybym w to nie wierzył, równie dobrze mógłbym zawiesić buty na kołku. Mam gdzieś presję, jaką podobno potrafi wytworzyć stadion Legii. Tak to jest grać na wyjeździe. Musimy wygrać – opowiadał zawodnik niebiesko-żółtych, Daniel Wass
  • Zespół Goncalo Feio ma o co grać. Jeśli wyeliminuje Duńczyków, to będzie praktycznie jedną nogą w LK, gdyż w 4. rundzie kwalifikacji może trafić na zdecydowanie słabszych rywali (przynajmniej na papierze), czyli Audę Kekava lub Dritę Gnjilane (Łotysze pokonali 1:0 klub z Kosowa w pierwszym meczu). Jest o co walczyć, również pod względem finansowym. Jeżeli "Wojskowi" wystąpią jesienią w pucharach, to ogółem – mając na uwadze wyniki sportowe – zarobią 3 695 000 euro. "Wojskowi" mają wpisany awans do fazy ligowej do budżetu
  • Legia spróbuje się zrehabilitować za świeżą wpadkę w Krakowie, a ostatnio pokazała, że potrafi to robić. Gdy została zatrzymana przy Łazienkowskiej przez Piasta Gliwice, przegrywając w słabym stylu (1:2), to kilka dni później pokonała na wyjeździe Brondby (3:2) w pierwszym meczu 3. rundy el. Ligi Konferencji. Duńczycy dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale "Wojskowi" byli w stanie dwa razy wyrównać po golach Tomasa Pekharta i Luquinhasa, a także ustalić wynik po bramce Morishity. Do bardzo ważnego rewanżu pozostało niewiele czasu
  • W miniony weekend stołeczny klub trzeci raz z rzędu tylko zremisował z Puszczą. Niedzielne spotkanie 4. kolejki Ekstraklasy, rozegrane na stadionie Cracovii, zakończyło się wynikiem 2:2. Bramki w barwach "Wojskowych", obie dające prowadzenie, zdobyli Ryoya Morishita (na 1:0) i Blaz Kramer (na 2:1). Zespół Tomasza Tułacza był w stanie dwukrotnie wyrównać, mógł także strzelić gola na 3:2, ale Kacper Tobiasz obronił rzut karny Lee Jin-hyuna, który w styczniu ub.r. był na testach w Legii, lecz do niej nie trafił. Ten rezultat sprawił, że ekipa z Warszawy wciąż nie odniosła pierwszego zwycięstwa ligowego nad drużyną z Niepołomic
  • Legioniści zaczęli sezon od czterech zwycięstw (14 goli strzelonych, zero straconych), ale ostatnio przerwali obiecującą serię. Między 4 a 11 sierpnia rozegrali trzy mecze, z czego po razie wygrali, przegrali i zremisowali, a rywale wbili im łącznie sześć bramek. O ile zwyciężyli w eliminacjach Ligi Konferencji, to zgubili pięć punktów w Ekstraklasie
  • Witamy! Legia chce pozostać w grze o fazę ligową europejskiego pucharu. Warszawiacy są bliżej awansu do ostatniego (4.) etapu kwalifikacji do Ligi Konferencji, gdyż wygrali na wyjeździe 3:2 z Brondby, ale został jeszcze drugi mecz. Rewanż 3. rundy el. LK już w czwartek, 15 sierpnia (godz. 18:00), przy Łazienkowskiej, gdzie doszło do wyprzedania biletów. Transmisja w Czwórce (TV4), Polsat Sport 1, Polsat Sport Premium 1 i Polsat Box Go, my zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo
Legia WarszawaBrondby IF
38'

38' Daniel Wass (k.)

45'

45' Clement Bischoff

50'

50' Sean Klaiber

57'

57' Jacob Rasmussen

62'

62' Marko Divković za Clement Bischoff

74'

74' Filip Bundgaard za Daniel Wass

74' Frederik Alves za Sean Klaiber

85'

85' Oscar Schwartau za Noah Nartey

85' Ohi Omoijuanfo za Mathias Kvistgaarden