78'
85'
90'
  • 90+5'
    Koniec! Legia wygrała 2:0 ze Zrinjskim w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy!
  • 90+3'
    Kapuadi wybił piłkę po rzucie wolnym dla Zrinjskiego, po chwili Kis niedokładnie uderzył
  • 90+3'
    Żółta kartka dla Wszołka za faul na Bilbiji na lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Zrinjskiego
  • 90+3'
    Wszołek niedokładnie zagrywał do Kramera przy kontrze
  • 90+2'
    Żółta kartka dla Elitima za faul na rozpędzonym Hranoviciu w środku pola
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 90'
    Bośniacy w posiadaniu
  • 89'
    Legia szybko odzyskała piłkę na połowie Zrinjskiego
  • 87'
    Augustyniak dobrze uprzedził Kisa, zastawił się i Legia ma piłkę
  • 86'
    Hładun pewnie wybronił strzał Kisa z 20. metra na bliższy słupek
  • 85'
    Kapitanem Legii jest teraz Wszołek
  • 84'
    Gual za Josue, Rosołek za Muciego
  • 83'
    Legia w posiadaniu
  • 80'
    Kis dośrodkował z rzutu rożnego na 12. metr, Radić główkował, Hładun pewnie złapał piłkę
  • 80'
    Zamieszanie w polu karnym Legii, kolejny korner gości
  • 79'
    Slisz przeciął podanie do Kisa w polu karnym Legii, Kapuadi wybił piłkę na rzut rożny
  • 78'
    Misić za Malekinusicia
  • 77'
    Kramer za Pekharta, Dias za Kuna
  • 76'
    Faul Slisza na wysokości koła środkowego
  • 75'
    Zrinjski w posiadaniu na własnej połowie
  • 74'
    Bradarić za Canadjiję, Kis za Ivancicia
  • 73'
    Muci minął Memiję na prawej flance, ale jego podanie do Slisza przeciął Canadjija
  • 72'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na 10. metr, do Pankova, który uderzył za lekko, piłkę złapał Marić
  • 71'
    Wszołek zablokowany po strzale z bliska!
  • 70'
    Ajjjj! Muci płasko wycofał z lewej flanki na 16. metr, Josue ładnie zagrał do Wszołka, który uderzył na dalszy słupek, ale trochę się pomylił po strzale z 8. metra
  • 68'
    Miejscowi w ataku pozycyjnym
  • 67'
  • 67'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Slisz został zablokowany przy próbie zgrywania piętą
  • 67'
    Korner dla Legii
  • 67'
    Slisz do Wszołka, ten wbiegł w pole karne z prawej strony, wycofał do Pekharta, który nie zdołał oddać strzału
  • 66'
    Faul Hrvanovicia na Sliszu w środku pola
  • 64'
    Hrvanović za Cuze, Zlomislić za Senicia
  • 64'
    Slisz za Celhakę
  • 64'
  • 63'
    Augustyniak podłączył się do ofensywy, po chwili dośrodkowanie Kuna zostało zablokowane
  • 62'
    Slisz wejdzie zaraz na boisko
  • 62'
    Josue krótko rozegrał korner, po chwili dogrywał na bliższy słupek, a Bilbija wybił piłkę
  • 62'
    Josue dograł z kornera na bliższy słupek, Bośniacy wybili piłkę. Legia ma kolejny korner
  • 61'
    Celhaka prostopadle podał do Wszołka, ten dogrywał sprzed linii końcowej, piłka wybita. Legia ma korner
  • 60'
    Elitim zagrał wzdłuż, do Kapuadiego, który mocno, ale niecelnie uderzył z 25. metra. Ładna akcja Legii, oparta na dokładnych podaniach
  • 58'
    Josue wywalczył aut dla Legii
  • 56'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, piłka wybita, Kun zagrywał głową w "szesnastkę", ale goście znowu wyszli z opresji
  • 56'
  • 56'
    Elitim zablokowany po mocnym strzale z 17. metra
  • 55'
    Kibice Legii śpiewają hymn Polski
  • 53'
    Malekinusić zablokowany na 15. metrze przez Kapuadiego
  • 53'
  • 52'
    Radić może grać dalej
  • 51'
    Radić ucierpiał w kontakcie z Pekhartem, leży na murawie
  • 49'
    Augustyniak wybił piłkę na aut, kasując potencjalne zagrożenie
  • 47'
    Goście w posiadaniu
  • 46'
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 2:0 ze Zrinjskim po golach Rafała Augustyniaka i Josue!
  • 45+3'
    Pankov uprzedził Bilbije, wybijając piłkę na aut
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone
  • 45+1'
    Groźna akcja Zrinjskiego. Ivancić miękko zagrał w pole karne, Cuze przedłużył tor lotu piłki, Hładun zbił ją do boku. Do futbolówki dopadł jeszcze Canadjija, który uderzył potężnie, ale bardzo niecelnie
  • 44'
    Strzał Elitima z 20. metra został zablokowany przez Radicia
  • 44'
  • 42'
    Odbiór Elitima na połowie Zrinjskiego, gospodarze w posiadaniu
  • 42'
    Miękkie podanie Elitima, Jakovljević przeciął zagranie
  • 41'
    Celhaka podał na prawą stronę boiska, do Josue, ten miękko zagrał w pole karne, do Muciego, ale piłka odbiła się od ręki Albańczyka i gra została przerwana
  • 39'
    Muci obrócił się z piłką, podprowadził ją, ale został zatrzymany na 20. metrze od bramki Zrinjskiego, przez Cuze
  • 38'
    Zrinjski przy piłce w środku pola
  • 38'
    Miękkie zagranie Corluki w pole karne, Augustyniak przeciął podanie
  • 37'
    Bilbija, naciskany przez Augustyniaka, uderzył z lewej strony pola karnego na wślizgu, ale za lekko, by zaskoczyć Hładuna, który spokojnie złapał piłkę
  • 36'
    Faul Pankova na Cuze na połowie Zrinjskiego
  • 35'
    Augustyniak miękko, ale za mocno zagrał na prawe skrzydło, do Wszołka
  • 35'
    Legia spokojnie buduje grę od tyłu
  • 35'
    Kapuadi utrzymał się przy piłce pod presją w środku pola
  • 34'
    Bośniacy utrzymują się przy piłce na własnej połowie
  • 32'
    Muci przejął piłkę, po chwili Josue chciał sprytnie podać w pole karne, ale zagranie zostało przecięte
  • 32'
    Zrinjski w posiadaniu
  • 31'
    Josue pewnie trafił do siatki w prawy, dolny róg
  • 31'
    2:0 dla Legii! Josue wykorzystał rzut karny!
  • 30'
    Muci prostopadle podał w pole karne do Kuna, ten wygrał walkę o pozycję i został sfaulowany przez Corlukę. Jest rzut karny dla Legii!
  • 29'
    Ivancić dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, Corluka został zablokowany po strzale z 17. metra, zakotłowało się w pobliżu bramki Legii. Ostatecznie był spalony
  • 28'
    Canadjija wbiegł w pole karne Legii z lewej strony, zatrzymał go Wszołek. Zrinjski ma rzut rożny
  • 27'
    Augustyniak na raty, ale oddalił potencjalne zagrożenie, wybijając piłkę na aut
  • 26'
    Kapuadi stracił piłkę na połowie Zrinjskiego, odebrał ją Malekinusić, którego po chwili sfaulował Kun
  • 25'
    Muci mocno, ale niecelnie uderzył z 17. metra
  • 24'
    Bośniacy w posiadaniu w środku pola
  • 23'
    Kun sfaulował rywala na połowie Zrinjskiego
  • 23'
    Josue uderzył z 25. metra, Senić zablokował strzał w polu karnym
  • 23'
    Legia utrzymała się przy piłce pod presją rywali
  • 23'
  • 22'
    Elitim zatrzymał Bilbiję na 30. metrze od bramki Legii
  • 21'
  • 21'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki na środek pola karnego, do Elitima, który nieczysto główkował
  • 20'
    Josue zagrał do Wszołka, ten przeciągnął dośrodkowanie (w polu karnym nie było żadnego piłkarza gospodarzy), do którego dopadł Kun. Legia w ataku pozycyjnym
  • 19'
    Elitim podał do Josue, ten zagrał do Wszołka. Legia w posiadaniu
  • 18'
    Augustyniak za mocno zagrał w kierunku Muciego
  • 17'
  • 16'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na środek pola karnego. Pekhart nie trafił w piłkę, do której na dalszym słupku dopadł Augustyniak. Stoper Legii potężnie uderzył bez przyjęcia (7. metr), pod poprzeczkę! Futbolówka odbiła się jeszcze od Radicia i wpadła do siatki! Legia prowadzi 1:0
  • 14'
    1:0 dla Legii! Augustyniak!
  • 13'
    Wszołek wywalczył rzut rożny
  • 12'
    Malekinusić był naciskany przez Kapuadiego i Kuna, grę wznowi Hładun
  • 12'
    Kapuadi zatrzymał Malekinusicia, aut dla Zrinjskiego
  • 12'
    Pekhart wrócił na boisko
  • 10'
    Pekhart zderzył się głową z Bilbiją, był opatrywany przez lekarzy, ale będzie grał dalej
  • 10'
    Ivancić dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Pekhart wybił piłkę głową, a przy okazji ucierpiał
  • 9'
    Rzut rożny dla Zrinjskiego
  • 9'
    Kun zablokował dośrodkowanie Corluki z prawego skrzydła
  • 9'
    Bośniacy utrzymują się przy piłce
  • 9'
    Zrinjski w posiadaniu na połowie Legii
  • 8'
    Kapuadi celnie podał do Kuna, nie popełnił błędu, mimo że był naciskany przez Malekinusicia
  • 8'
    Kapitan Zrinjskiego będzie kontynuował grę, choć na razie kuleje
  • 7'
    Bilbija opatrywany przez lekarzy
  • 7'
    Żółta kartka dla Celhaki za faul w środku pola, na Bilbiji
  • 6'
    Legia tworzy grę od tyłu
  • 5'
    Ryzykowne podanie Celhaki do Pankova wzdłuż boiska, Serb ratował sytuację poprzez faul na Cuze w środku pola
  • 4'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 4'
    Memija mocno, ale niecelnie uderzył z 20. metra
  • 3'
    Hładun wyszedł z bramki, wybijając piłkę na aut, dzięki czemu uprzedził Malekinusicia
  • 3'
    Podanie Josue do Wszołka przecięte
  • 3'
    Legioniści wymieniają się podaniami w środku boiska
  • 2'
    Przerzut Josue na lewą stronę, do Kuna. Legia w ataku pozycyjnym
  • 2'
    Pankov celnie wycofał głową do Hładuna
  • 1'
    Augustyniak przeciął górne podanie, wybijając piłkę na aut
  • 1'
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Burch, Ribeiro, Kramer, Dias, Sokołowski, Gual, Rosołek, Jędrzejczyk, Kapustka, Slisz, Strzałek
  • Skład Legii na mecz ze Zrinjskim: Hładun – Pankov, Augustyniak, Kapuadi – Wszołek, Celhaka, Elitim, Kun – Josue, Pekhart, Muci
  • – Nie przylecieliśmy do Warszawy, by marnować czas. Nasze ambicje są jasne – dobrze zagrać i dążyć do zwycięstwa – opowiadał Rendulić, który ma problemy kadrowe, w czwartek nie skorzysta z Hrvoje Barisicia i Mario Ticinovicia. Trener ekipy z Mostaru poinformował również, iż występy w barwach Zrinjskiego zakończył Zvonimir Kozulj, który przez cały pobyt w Pogoni Szczecin (2018-2020) pracował z Runjaiciem, zagrał też 5 razy z "Wojskowymi", zdobywając 3 bramki i 1 asystę. Media bośniackie pisały, że 29-letni pomocnik był niezadowolony ze statusu w drużynie i zażądał rozwiązania kontraktu. – Już go z nami nie ma. Zdecydował, że nie będzie częścią zespołu. Nasze stanowisko nie zostało wysłuchane. Oczekuję, że klub wyda oświadczenie i zakończy temat – dodał chorwacki szkoleniowiec
  • Zespół Krunoslava Rendulicia, będący aktualnym mistrzem i zdobywcą krajowego pucharu, jest obecnie wiceliderem ligi bośniackiej, ma na koncie 26 punktów (8 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki; 26 zdobytych bramek, 12 straconych) i 4 "oczka" mniej niż prowadzący Borac Banja Luka (9 wygranych, 3 remisy, 1 porażka), który zagrał o jeden mecz więcej
  • Zrinjski pokonał u siebie 4:3 AZ na inaugurację Ligi Konferencji Europy, mimo że przegrywał 0:3. Potem uległ na wyjeździe 0:1 Aston Villi, tracąc gola dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy. Od domowej porażki z Legią (1:2) zagrał trzy oficjalne mecze. W końcówce października zremisował 2:2 z HSK Posusje (liga), 2 listopada wygrał aż 6:0 z Celiką Zenice (1/16 finału Bośni i Hercegowiny) z 2. poziomu rozgrywkowego w kraju, a w ostatnią niedzielę zwyciężył 3:1 Tuzlę City (liga)
  • – Wiemy, że Zrinjski to nieprzyjemny przeciwnik. Spodziewamy się trudnego spotkania. Potrzebujemy dużo cierpliwości, by dobrze zagrać. Bośniacy są bardzo groźni w fazach przejściowych i przy stałych fragmentach. Musimy zneutralizować ich wszelkie atuty. Chcemy jak najszybciej strzelić gola na 1:0 – tłumaczył Runjaić
  • – Sytuacja w grupie jest specyficzna, na tę chwilę każdy zespół może z niej wyjść. To oznacza, że musimy być bardzo uważni. Jesteśmy pozytywnie nastawieni na spotkanie ze Zrinjskim i kolejne występy – mówił trener Legii, Kosta Runjaić, który ma dobrą sytuację kadrową, gdyż oprócz Ramila Mustafajewa (zerwanie więzadła krzyżowego przedniego i uszkodzenie dwóch łąkotek), Lindsay’a Rose’a, Roberta Picha i Jana Ziółkowskiego (niezgłoszeni do fazy grupowej LKE; od dłuższego czasu funkcjonujący z rezerwami) może skorzystać w zasadzie z każdego zawodnika. Niemca z pewnością cieszy fakt, że do zdrowia wrócili Bartosz Kapustka (po problemach z kolanem) oraz Filip Rejczyk (po przeciążeniu ścięgna Achillesa), którzy w miniony weekend pomogli odpowiednio "dwójce" oraz zespołowi U-19 w odniesieniu ligowych zwycięstw
  • Legioniści zaczęli rywalizację w fazie grupowej LKE w kapitalny sposób, od domowej wygranej z Aston Villą (3:2) po dwóch bramkach Ernesta Muciego i golu Wszołka. Na początku października ulegli 0:1 AZ w Alkmaar, ale tematy piłkarskie zeszły na dalszy plan, gdyż po meczu doszło do zamieszek pod stadionem, prezes Dariusz Mioduski był popychany i uderzany przez policję, a Josue oraz Radovan Pankov spędzili noc w areszcie. Pod koniec poprzedniego miesiąca "Wojskowi" pokonali 2:1 Zrinjskiego w Mostarze, mimo że od 30. minuty przegrywali po strzale głową Nemanji Bilbiji. Warszawiacy szybko wyrównali po rzucie wolnym i samobóju Slobodana Jakovljevicia, a po godzinie gry objęli prowadzenie po trafieniu Blaza Kramera, który ustalił wynik. Obecnie są liderem grupy E, mają 6 punktów (tyle, co Anglicy), dwie pozostałe drużyny uzbierały po 3 "oczka"
  • Trwający tydzień okaże się wielkim wyzwaniem dla zawodników Legii. Tuż przed przerwą reprezentacyjną "Wojskowi" zagrają z Lechem Poznań w hicie 15. kolejki Ekstraklasy, a trzy dni wcześniej zmierzą się, również u siebie, ze Zrinjskim Mostar w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy, w której występują też Aston Villa (Anglia) i AZ Alkmaar (Holandia). Jeśli warszawiacy pokonają mistrza Bośni i Hercegowiny, to będą blisko awansu do kolejnego etapu wspomnianych rozgrywek
  • Bardzo dobry początek sezonu, beznadziejny październik, obiecujący start listopada. Tak ostatnio wygądają wyniki i forma legionistów. Najbliższe dwa mecze pokażą czy zespół najgorsze ma za sobą i zaczął wychodzić z kryzysu. Miniony tydzień był krokiem w kierunku poprawy nastrojów. W poprzedni czwartek "Wojskowi" wygrali 3:0 z I-ligowym GKS-em w Tychach i awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski, a w niedzielę pokonali 1:0 Radomiaka w Radomiu w 14. kolejce Ekstraklasy. Wicemistrzowie Polski przełamali się po czterech porażkach z rzędu w Ekstraklasie, w której są na 6. miejscu z dorobkiem 23 punktów (7 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki) i stratą 7 "oczek" do liderującego Śląska Wrocław (jeden mecz więcej)
  • Witamy! O godz. 18:45 rozpocznie się mecz 4. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy pomiędzy Legią a Zrinjskim Mostar!
Legia WarszawaZrinjski Mostar

30' Josue (k.)

30'
64'

64' Aldin Hrvanović za Mario Cuze

64' Damir Zlomislić za Matej Senić

73'

73' Tomislav Kis za Antonio Ivancić

73' Filip Bradarić za Dario Canadjija

77'
78'

78' Petar Misić za Matija Malekinusić