Euro 2024 Logo

EURO 2024. Trwa mecz Hiszpania – Niemcy

05.07.2024 17:00

(akt. 05.07.2024 20:02)

Zakończyła się 1/8 finału mistrzostw Europy, rozpoczęły się ćwierćfinały. W piątek (5.07) Hiszpania mierzy się z Niemcami (godz. 18:00), a Portugalia zagra z Francją (godz. 21:00). W sobotę (6.06) Anglia będzie rywalizować ze Szwajcarią (godz. 18:00), a Holandia spotka się z Turcją (godz. 21:00). Przypominamy o zabawie w Typera.

Turniej w Niemczech, z udziałem 24 reprezentacji, zaczął się w piątek, 14 czerwca, w Monachium. Finał odbędzie się w niedzielę, 14 lipca, w Berlinie. Do 1/8 finału awansowały dwie czołowe drużyny z każdej z sześciu czterozespołowych grup, a także cztery najlepsze ekipy z trzecich miejsc.

Polacy rozpoczęli EURO 2024 od meczu z Holandią (1:2), potem przegrali z Austrią (1:3), a na zakończenie turnieju zremisowali z Francją (1:1), zajmując ostatnie miejsce w grupie D, z której nie wyszli jako jedyni. Na zgrupowaniu biało-czerwonych nie było żadnego zawodnika Legii Warszawa.

Zapraszamy wszystkich do zabawy w EURO edycję Typera. Szczegóły TUTAJ.

– EURO EDYCJA TYPERA – ZACHĘCAMY DO TYPOWANIA

Hiszpania mogła objął prowadzenie już w 50. sekundzie piątkowego ćwierćfinału z Niemcami, po ładnej akcji, zakończonej strzałem Pedriego (złapany). Chwilę później pomocnik Barcelony został sfaulowany przez Toni'ego Krossa, skorzystał z pomocy medycznej, ale po powrocie do gry położył się na murawie i nie był w stanie kontynuować rywalizacji. W 8. minucie zmienił go Dani Olmo.

Z czasem spotkanie się wyrównało, obie drużyny miały lepsze momenty w ofensywie, dość często gra toczyła się od jednego do drugiego pola karnego. Gospodarze turnieju atakowali skrzydłami, zawodnicy Luisa de la Fuente próbowali zaskakiwać po strzałach z dystansu. W 23. minucie Manuel Neuer złapał mocny strzał Aymerica Laporte zza "szesnastki", w tzw. międzyczasie Unai Simon obronił dwa uderzenia Kai'a Havertza.

W końcówce pierwszej połowie więcej do powiedzenia mieli Hiszpanie, którzy częściej posiadali piłkę, wypracowali 3 – 4 ciekawsze sytuacje, starali się tworzyć zagrożenie na bokach, ale brakowało konkretów.

Tuż po przerwie bliski szczęścia był Alvaro Morata, który otrzymał płaskie podanie od Lamine Yamala, dobrze przyjął futbolówkę, ale jego uderzenie na wślizgu przeleciało nad poprzeczką. Hiszpania dążyła do objęcia prowadzenia, co osiągnęła w 51. minucie. Yamal pojawił się po prawej stronie pola karnego i precyzyjnie zagrał na 15. metr, do Olmo, który skutecznie uderzył z tzw. pierwszej piłki w lewy, dolny róg.

Niemcy chcieli wyrównać, zaczęli przeważać i tworzyć więcej sytuacji. W jednej z akcji Niclas Fullkrug trafił z 6. metra w słupek, później Havertz nieudanie lobował, a w 89. minucie zespół Juliana Nagelsmanna doprowadził do remisu i dogrywki. Joshua Kimmich zgrał głową do Floriana Wirtza, który tak uderzył, że piłka odbiła się od dalszego słupka i wpadła do siatki.

1/4 FINAŁU EURO 2024: HISZPANIA – NIEMCY 1:1 (0:0)
Olmo (51. min.) – Wirtz (89. min.)

Żółte kartki: Le Normand, Torres, Simon – Rudiger, Raum, Andrich, Kroos, Mittelstadt, Wirtz

HISZPANIA: Simon – Carvajal, Le Normand (46' Nacho), Laporte, Cucurella – Ruiz, Rodri, Pedri (8' Olmo) – Yamal (63' Torres), Morata (80' Oyarzabal), Wiliams (80' Merino)

NIEMCY: Neuer – Kimmich, Rudiger, Tah (80' Muller), Raum (57' Mittelstadt) – Can (46' Andrich), Kroos, Gundogan (57' Fullkrug) – Musiala, Havertz (91' Anton), Sane (46' Wirtz)