17 sierpnia

Grano dzisiaj (17.08). Wygrana z Dundalk FC

17.08.2023 05:00

(akt. 15.08.2023 19:11)

Siedemnastego sierpnia legioniści rozegrali 18 spotkań. Tego dnia wygrali m.in. z Dundalk FC w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Siedem lat temu legioniści rywalizowali z Dundalk FC w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Warszawiacy wygrali w Dublinie 2:0 po golach Nemanji Nikolicia i Aleksandara Prijovicia. Węgier zdobył bramkę po rzucie karnym, a "Prijo" trafił do siatki w ostatniej akcji spotkania. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.

– Jestem bardzo zadowolony z rezultatu, ucieszyła mnie szczególnie druga bramka w końcówce. Byliśmy lepsi i w pełni zasłużyliśmy na wygraną. Stworzyliśmy kilka dogodnych okazji i dwie z nich udało nam się wykorzystać. Irlandczycy byli w stanie zagrozić nam jedynie strzałami z dystansu i po stałych fragmentach – mówił Besnik Hasi, ówczesny trener "Wojskowych".

ZMIANA TRENERA

Na pierwszą wygraną w sezonie 1991/1992 kibice "Wojskowych" czekali do 4. ligowej kolejki i rywalizacji z Zagłębiem Sosnowiec (3:0). W drugiej połowie, z powodu burzy i awarii oświetlenia, mecz został przerwany. Tym spotkaniem trener Władysław Stachurski żegnał się ze stołeczną drużyną, bo dostał ofertę pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i postanowił z niej skorzystać. Zespół objął Krzysztof Etmanowicz, były piłkarz Legii, choć nigdy nie udało mu się dostać do kadry "jedynki". Został najmłodszym szkoleniowcem w lidze, mając wtedy zaledwie 32 lata.