William Remy: Wizja Legii najatrakcyjniejsza

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

09-01-2018 / 10:15

(akt. 02-12-2018 / 11:40)

William Remy w poniedziałek podpisał 3,5-letni kontrakt z Legią Warszawa, do której trafił z francuskiego Montpellier. - Rozmawiałem z angielskimi klubami, ale wtedy pojawili się mistrzowie Polski i przedstawili najatrakcyjniejszą wizję. Chcę uczestniczyć w tym projekcie i zrealizować wszystkie cele - zapowiada 26-letni środkowy obrońca w krótkiej rozmowie z Legia.Net.

Ostatni mecz na najwyższym poziomie rozegrałeś w styczniu 2017 roku. W tym sezonie nie znalazłeś się także ani razu w kadrze meczowej. 

 

- To nie był łatwy rok, nie grałem, aż za obopólną zgodę odszedłem. Jeśli mam być szczery, nie chcę wracać do ostatnich miesięcy. Wierzę, że nowy rok będzie dla mnie przełomowy. Zmieniłem klub, zapominam o przeszłości i chcę koncentrować się na tym, co przede mną. Życie piłkarza to wzloty i upadki.

 

Żegnałeś się z Montpellier na "Twitterze".

 

- Uważam, że mam za co dziękować kibicom. Mam nadzieję, że kolejne miesiące będą dla nich szczęśliwe, pełne radości z wygranych. Podziękowania kierowałem również do wszystkich pracowników klubu, jak i do kolegów z drużyny. Teraz jednak czas na kolejny krok i spełnianie ambicji w Legii.

 

Zainteresowanie twoimi usługami wyrażało kilka klubów. Mówiło się o drużynach z Portugalii, Montralu Impact z MLS, a także zespołach z Anglii. Francuskie media uważały, że najbliżej ci do Brendtford z Championship. 


Faktycznie, pojawiały się zapytania z różnych klubów. Mogę również potwierdzić fakt rozmów z Brentford. Zastanawiałem się nad kolejnym krokiem w swojej karierze. Do gry wkroczyła również Legia. Przedstawiono mi ciekawą wizję. Uznałem, że to projekt, w którym bardzo chcę uczestniczyć. Całość była dla mnie atrakcyjna i przekonująca. 

 

Co dokładnie przekonało cię do Legii? 

 

- Najłatwiej byłoby mi odpowiedzieć, że całokształt. Legia to świetny, rozwijający się klub. Wiele słyszałem o kibicach stołecznego klubu, co również miało dla mnie znaczenie przy podejmowaniu decyzji. Chce się dla nich grać i walczyć o najwyższe cele. Postaram się w jak największym stopniu przyczynić się do dobrej gry zespołu, co pomoże w realizowaniu ambicji. 

 

Znałeś wcześniej Legię, niektórych zawodników? 

 

- Już wcześniej miałem okazję słyszeć o fanach mistrzów Polski. Przyjemnością będzie gra dla takich kibiców. Cieszę się z kolei z faktu, że w drużynie jest inny Francuz, Thibault Moulin. Jego obecność z pewnością będzie pomocna w aklimatyzacji w Polsce.

 

Miałeś już okazję wyrobić sobie zdanie o mieście, o Warszawie? 

 

- Przyleciałem do Polski w sobotę po południu. Dużo się działo, jeszcze w poniedziałek przechodziłem testy medyczne. Nie było jeszcze czasu na docenienie Warszawy. Na pierwszy rzut oka, widoczna jest wszechobecna zieleń. 

 

Myślałeś o nauce polskiego...?


... (śmiech). Początkowo skupię się przede wszystkim na szlifowaniu swojego angielskiego. Język polski? Nie zamykam się na ewentualność jego nauki, ale wszystko musi się dziać krok po kroku. Będę grał w nowym kraju, pierwszy raz poza ojczyzną, w nowej kulturze. Chcę ją poznawać, uczyć się jej, co może przynieść same plusy.

 

Jak znosisz presję? W Warszawie co roku kibice oczekują mistrzostwa, a każda strata punktów jest źle przyjmowana. 

 

- Musimy więc jak najczęściej wygrywać. Przed podpisaniem umowy dowiedziałem się, że kibice Legii głośno wspierają piłkarzy, ale również wiele od nich wymagają. Chcę jak najmocniej pomagać drużynie. Zależy mi na tym, by każdy mecz pozwalał nam przybliżać się do celu, którym jest mistrzostwo Polski.

 

To prawda, że posiadasz obywatelstwo Gwadelupy? Myślałeś kiedyś o grze dla jej reprezentacji?

 

- W internecie pojawiają się takie informacje, ale nie są prawdziwe. W przeszłości występowałem w juniorskich kadrach Francji. W kategorii do lat 17 udało nam się zdobyć wicemistrzostwo Europy. Grałem wtedy w jednej drużynie z Alexandrem Lacazettem, ale na ten moment, to moje jedyne doświadczenia na poziomie reprezentacyjnym.

Komentarze (36)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

~Zajmon Szczecin
 • 0
Co to za kobieta obok Remego?
Domyślny awatar masi
 • 0
Julia. ;-)))
jammm
 • 0
Coraz śmielej sięgamy po reprezentantów swoich krajów.
Domyślny awatar ZenekL3
 • 0
Gwa de Lupy?
Domyślny awatar zgoda
 • 0
ja jakoś wstawiałem tu linki bez spacji
Domyślny awatar Cocolino
 • 1
Legia złożyła propozycję Saša Zdjelar , jest to 22 serb wystepujący na pozycji pomocnika, aktualny klub Olympiacos. Bój toczy z Partizanem ale Legia lepsza ofertę przedstawiła.
jammm
 • 0
Jakies źródło masz?
Domyślny awatar Cocolino
 • 1
h ttp://informer.rs/sport/partizan/364420/legija-krade-zdjelara-partizan-dobio-konkurenta-u-borbi-za-orlica
Domyślny awatar SiegobiagliWWA
 • -1
Warto by go u siebie mieć. Ale myślę, że to plotka.
Domyślny awatar zgoda
 • -7
Pokigo wała wstawiasz w linkach te spacje. Teraz my się musimy domyślać i doszukiwać, gdzie ci się zachciało je wstawić, żeby otworzyć link. Co za głupia maniera
jammm
 • 0
Ktoś go kojarzy mocniej, by cos napisac o tym zawodniku?
Domyślny awatar Cocolino
 • 2
Po tego że strona linków nie przyjmuje, a jak bys tak bardzo chcial znaleźć coś to wystarczy wpisac imię i nazwisko piłkarza i zaznaczyc ostatnie 24 godzin w wyszukiwarce.

Na Legioniści także pojawił się wpis
Domyślny awatar alcoholiZed
 • 1
juz 22 Serb? przespalem obecne okienko.
Domyślny awatar swirekwampirek
 • 0
Wklejaj bez ht;// to będą się pojawiać.
jammm
 • 0
Zgoda
każdy mniej wiecej stawia spacje w tym samym miejscu, nie widzisz?
Domyślny awatar Ljanczylik91
 • 0
tak przesadnie drogi by nie był za pól roku kończy mu się umowa
Domyślny awatar Vojtala
 • 0
wg wikipedii 04.12 zerwał kontrakt z Olimpiacosem
Domyślny awatar Hoodzielec
 • 4
LEGIJA "KRADE" ZDJELARA!? Partizan dobio konkurenta u borbi za "orlića"

(LEGIA "KRADNIE" ZDJELARA!? Partizan dostaje rywala w walce o "Orła")
Domyślny awatar sarmat
 • 0
Kolejny defensywny pomocnik? Co my będziemy z nimi robić? Mógłby jakiś dziennikarz zapytać o to Jozaka przy okazji jakiegoś wywiadu!
jammm
 • 0
Sarnat
Chca sie pozbyć Jodły i Kop. Za pierwszego już kupili, drugi ns razie zostaje, ale szukają kogos za niego na bank.
jammm
 • 0
sarmat sorka
Domyślny awatar Cocolino
 • 0
Sarmat pozyskujemy pomocników którzy są 50/50 czyli potrafią bronic ale i dac coś z przodu
Domyślny awatar Boateng
 • 2
Ciekawe jakie zarobki Remy dostał. Zdjęcia z jego kont społecznościowych z fajką, pizzą, colą, alkoholem sugerowały, że to może być drugi Langil, ale ten były trener wypowiadał się, że nie ma z nim problemów dyscyplinarnych.
Domyślny awatar SiegobiagliWWA
 • -7
Są takie zdjęcia? Pytam bo nie korzystam ...
Myślę sobie tak, że on może przebić DCC, Berto i Langila. Chciałbym się mylić, ale jakoś trudno mi uwierzyć murzynkowi. Oni we Francji stanowią większość bezrobotnych, coś tak jak w Polsce Cyganie. I nie zmieni tego film Nietykalni i jemu podobne.
Domyślny awatar Tomek84
 • 1
SiegobiagliWWA wydaje mi się, że jest też kilku czarnoskórych Francuzów, którzy grają w Europie na niezłym poziomie? :-)

Jeżeli Willy świadomie wybrał bijącą się co roku o mistrza Legię (ze świadomością fanatyczności jej kibiców i "kibiców") zamiast klepania w średniaku z Championship (mniejsza presja, pewnie podobne siano) to znaczy, że ambicji nie można mu odmówić.

Trzeba życzyć powodzenia i mieć nadzieję, że Langil był wyjątkiem :-)
Domyślny awatar SiegobiagliWWA
 • 0
Jest też kilku turków co grają znakomicie. To tak samo jak nie każdy brazylijczyk jest wirtuozem. (tak myślał były właściciel portowców i mocno się rozczarował)
Domyślny awatar Tomek84
 • 0
Pisząc kilku czarnoskórych Francuzów miałem na myśli, że dużo :-) Czyli nie wszyscy to jak stwierdziłeś nieroby.
Domyślny awatar Boateng
 • 0
https:// pbs.twimg.com/media/BO5fQQ-CAAE1YtL.jpg

No ma trochę takich langilowskich zdjęć ;)
Domyślny awatar Boras44
 • 3
W Polsce mamy całą chmarę zawodników którzy teraz ksiażki piszą o tym co trzeba robić żeby nie było czuć odoru wczorajszej gorzały.
Mało tego, wielu z nich jest ekspertami piłkarskimi.
Domyślny awatar Boateng
 • 0
Jeśli będzie dobrze grał to nikt nie będzie zwracał na to uwagi. Jeśli jednak będzie grał słabo, albo wgl, a dalej na jego twitterze będą pojawiać się takie zdjęcia to jazda z nim będzie bez trzymanki.
Domyślny awatar SiegobiagliWWA
 • -2
@Tomek, ja pisałem o zwykłych ludziach, nie tylko piłkarzach. Patrząc na to ile ich jest to ci dobrzy zawodnicy stanowią mikro procent z ogółu. Jakby się tak przyjrzeć to tych co urodzili się we Francji to dosłownie nastu jest co chcą pracować na miano gwiazd :)
~,
 • 0
Niezbyt ładna. Za takie pieniądze...
Domyślny awatar zgoda
 • 6
Wreszcie Tibo nie będzie marudził, że nie ma z kim po francusku porozmawiać, więc może zacznie zaiwaniać na boisku jak to było kiedy był VOO.
Domyślny awatar SiegobiagliWWA
 • -1
To jest przegięcie z tym, że nie miał z kim gadać. Od samego początku co jakiś czas wychodzi ten temat. Nas ma interesować, że był za leniwy na naukę angielskiego?

Wypożyczmy kuzyna Lacazett' a, zgarnijmy Gohou i Sane i będzie wtedy grał tak że trafi do reprezentacji?
jammm
 • 2
Tobie z każdym Polakiem się dobrze rozmawia?:)
Domyślny awatar Vojtala
 • 6
Wow! To znaczy że mamy wizję !

Wygląda że Jozak cieszy się dużym zaufaniem Mioduskiego to może jest to wizja, która przetrwa dłużej niż do października ;)