80'
83'
90'
  • 90+3'
    Koniec! Legia wygrała ze Śląskiem Wrocław w 31. kolejce ekstraklasy! Dwie bramki dla stołecznego klubu zdobył Walerian Gwilia
  • 90+1'
    Zamieszanie po centrze Legii z prawej strony. Gwilia nie zdołał musnąć piłki głową, a Luquinhas oddał strzał, który został zablokowany
  • 90'
    Żółta kartka dla Gąski
  • 89'
    Legioniści dobrze wybili piłkę z własnej "szesnastki" po dośrodkowaniu rywali
  • 89'
    Śląsk wywalczył rzut rożny
  • 88'
    Końcówka spotkania. Wrocławianie przebywają teraz na połowie Legii, wymieniają się podaniami, lecz gospodarze dobrze się przemieszczają i nie dają się zaskoczyć
  • 85'
    Stolarski dośrodkował z prawej strony do Pekharta, który nie zdołał oddać strzału. Kilkanaście sekund później na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Slisz. Pomocnik strzelił obok prawego słupka strzeżonego przez golkipera przyjezdnych
  • 84'
    Gwilia dograł z rzutu wolnego, z prawej strony, lecz jeden z graczy Śląska skutecznie wybił futbolówkę z "szesnastki"
  • 83'
    Szybka kontra Legii. Luquinhas dopadł do piłki, rozkręcił się na prawym skrzydle. Brazylijczyk zbiegł do środka i został sfaulowany przez Mączyńskiego, który obejrzał żółtą kartkę
  • 82'
    Dośrodkowanie Gwilii z rzutu rożnego, Jędrzejczyk oddał strzał z głowy, ale piłkę mają wrocławianie
  • 81'
    Stolarski do Wszołka, który dośrodkował w pole karne. Legioniści mają korner, bo piłkę jako ostatni dotknął lewy obrońca Śląska, Stiglec
  • 80'
    Płacheta opuścił boisko, w jego miejsce wszedł Bergier
  • 80'
    Musonda sfaulowany na połowie gospodarzy
  • 79'
    Gwilia dośrodkował z rzutu rożnego, a Lewczuk główkował. Piłka w rękach Putnocky'ego
  • 79'
    Korner dla stołecznej ekipy
  • 78'
    Dośrodkowanie Stolarskiego zostało zablokowane przez Stigleca. Legioniści wywalczyli aut
  • 78'
    Stolarski szukał prostopadłego zagrania do Wszołka, ale Stiglec dobrze przeciął to podanie
  • 77'
    Gwilia bezpośrednio uderzył ze stałego fragmenty, ale Putnocky pewnie złapał piłkę
  • 76'
    Legia ma rzut wolny
  • 76'
    Gwilia przejął piłkę na połowie Śląska. Gruzin podał do Pekharta, który został sfaulowany przez Zivulicia. Pomocnik wrocławskiego klubu obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Goście grają od teraz w dziesiątkę
  • 74'
  • 74'
    Gąska za Chrapka
  • 73'
    Antolić schodzi, Slisz wchodzi
  • 73'
    Legioniści spokojnie oddalili zagrożenie po centrze z rzutu rożnego
  • 72'
    Jędrzejczyk stracił piłkę. Potem stoper Legii wybił futbolówkę po centrze Exposito. Ostatecznie strzał zza "szesnastki" oddał Mączyński. Śląsk ma korner
  • 71'
    Gwilia pojawił się na skrzydle i próbował zbiec do środka. Gruzin próbował podać do innego legionisty, lecz został rozczytany
  • 69'
    Stolarski dopadł do piłki i i dośrodkował z prawej strony. Legia ma aut praktycznie przy chorągiewce
  • 68'
    Antolić dośrodkował z rzutu rożnego, ale wrocławianie zażegnali niebezpieczeństwo
  • 68'
    Dośrodkowanie Stolarskiego zostało zablokowane. Legioniści mają jednak róg
  • 67'
    Wszołek wygrał pojedynek szybkościowy ze Stiglecem. Skrzydłowy chciał wbiec w pole karne, ale się poślizgnął. Ostatecznie zdołał zgarnąć piłkę, a Legia ma aut
  • 66'
    Luquinhas pojawił się w polu karnym i przewrócił się po kontakcie z Musondą. Sędzia nakazał kontynuować grę
  • 64'
    Dośrodkowanie w pole karne, piłka trafiła pod nogi Stigleca, który trafił w słupek
  • 63'
    Antolić stracił piłkę będąc naciskanym przez Picha. Po chwili Chorwat sfaulował piłkarza Śląska. Rywale mają rzut wolny z prawej strony boiska
  • 62'
    Kolejny cenny przechwyt Pekharta, tym razem na połowie Legii
  • 62'
    Exposito sfaulowany przez Lewczuka
  • 62'
    Stolarski sfaulował Picha i został ukarany żółtą kartką
  • 61'
    Antiolić miękko zagrał w pole karne do Pekharta. Czeski snajper był jednak na spalonym
  • 59'
    Pich za Markovicia
  • 59'
    Antolić sfaulował Chrapka w środku pola
  • 58'
    Musonda dograł z prawej flanki, ale Jędrzejczyk wybił piłkę poza pole karne
  • 56'
    Legia zastosowała pressing na połowie Śląska, który się opłacił. Kilkanaście sekund później Stolarski zacentrował, a Pekhart uderzył z prawej nogi tuż obok lewego słupka strzeżonego przez Putnocky'ego
  • 55'
    Wszystko zaczęło się od dośrodkowania Wszołka z prawej strony. W "szesnastce" Śląska trochę się zakotłowało. Ostatecznie Pekhart zgrał piłkę do Gwilii, który pewnym strzałem z kilku metrów pokonał Putnocky'ego po raz drugi w tym spotkaniu!
  • 54'
    2:0! Ponownie Gwilia!
  • 53'
    Świetny przechwyt Peharta w środkowej strefie boiska. Czeski napastnik zebrał porcję braw od kibiców zgromadzonych na stadionie przy Łazienkowskiej
  • 53'
    Luquinhas próbował zbiec do środka, ale został zatrzymany przez rywali
  • 52'
    Wszołek nieprzepisowo powstrzymany w środku pola
  • 51'
    Chrapek bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego. Piłkarz Śląska trafił w mur
  • 50'
    Rzut wolny dla Śląska przed polem karnym. Faulował Antolić
  • 50'
    Wrocławianie przeprowadzili akcję prawą stroną. Legia przechwyciła piłkę. Wszołek otrzymał podanie na prawym skrzydle. Piłkarz stołecznego klubu wbiegł w pole karne i oddał płaski strzał, który był jednak za lekki. Putnocky spokojnie interweniował
  • 47'
    Korner dla Śląska. Jeden z rywali oddał płaski strzał zza pola karnego obok bramki strzeżonej przez Majeckiego
  • 47'
  • 46'
    Tak jak wcześniej informowaliśmy, Stolarski zastąpił Vesovicia
  • 46'
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi ze Śląskiem 1:0 po golu Gwilii. Wracamy za 15 minut
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45+1'
    Miejsce Vesovicia zajmie Stolarski
  • 45'
    Niestety, będzie potrzebna druga zmiana spowodowana kontuzją
  • 45'
    Póki co Wszołek pełni rolę prawego obrońcy
  • 44'
    Veso opuszcza boisko wspólnie z medykami Legii. Na razie nie wiadomo czy będzie mógł kontynuować grę
  • 42'
    Przerwa w grze. Vesović korzysta z pomocy lekarzy
  • 42'
    Majecki spokojnie piąstkował i oddalił zagrożenie
  • 41'
    Korner dla Śląska
  • 41'
    Rywale mieli rzut wolny. Legioniści zażegnali niebezpieczeństwo, a po chwili ruszyli do szybkiego ataku. Piłka trafiła do Pekharta, który szybko ją stracił, będąc naciskanym przez dwóch zawodników
  • 40'
    Exposito zabrał się do kontry. Napastnik Śląska wywalczył rzut wolny dla swojej drużyny
  • 39'
    Żółta kartka dla dla Vesovicia
  • 38'
    Żółty kartonik dla Żivulicia
  • 37'
    Jeden z piłkarzy Legii dośrodkował w pole karne z prawej strony. Piłka ostatecznie trafiła do Gwilii, który z blisko oddał strzał z prawej nogi i pokonał Putnocky'ego. Brawo, brawo, brawo!
  • 36'
    Goool! Gwilia! 1:0 dla Legii!
  • 34'
    Centra Płachety z rzutu wolnego. Jeden z rywali główkował przy dalszym słupku, lecz od bramki zacznie Majecki
  • 32'
    Kontuzjowanego Kante zmienia Pekhart
  • 32'
    Żółta kartka dla Wszołka
  • 32'
    Kante opuścił boisko. Nie będzie w stanie kontynuować gry
  • 30'
    Przerwa w grze. Kante leży na murawie. Napastnik korzysta z pomocy medyków klubowych
  • 30'
    Śląsk ma korner. Centra z rogu, a Majecki dobrze piąstkował
  • 29'
    Exposito zdecydował się na centrę z lewej strony w pole karne Legii. Majecki spokojnie przejął piłkę. Moment później Lewczuk popisał się skutecznym wślizgiem i wyłuskał piłkę spod nóg rywala
  • 27'
    Lewczuk dobrze przypilnował Chrapka na skrzydle. Piłka dla Legii
  • 27'
    Antolić dograł w "szesnastkę". Piłka odbiła się od dwóch obrońców Śląska i spadła pod nogi Kante. Zrobiło się jednak spore zamieszanie i rywale wyszli z opresji
  • 26'
    Karbownik dobrze minął Musondę na lewym skrzydle. Młodzieżowiec wbiegł w pole karne, ale jego strzał został zablokowany
  • 25'
    Mączyński otrzymał piłkę z prawej strony, tuż przed polem karnym. Były piłkarz Legii chciał zaskoczyć Majeckiego strzałem w kierunku dalszego słupka. Futbolówka przeleciała jednak ponad bramką
  • 24'
    Jędrzejczyk dobrze interweniował głową w obronie, po piłce z głębi pola
  • 23'
    Kontra Śląska. Chrapek dośrodkował z lewej strony, ale legioniści przejęli piłkę. Antolić wbiegł w pole karne i oddał techniczny strzał z prawej nogi, który poszybował minimalnie ponad poprzeczką
  • 22'
    Ważna interwencja Lewczuka, który skutecznie powstrzymał Exposito, przed "szesnastką" Legii
  • 21'
    Musonda nie opanował piłki po dograniu z głębi pola. Legia ruszyła do kontry. Vesović zagrał w pole karne w kierunku Kante. Napastnik gospodarzy przejął futbolówkę, ale nie oddał strzału, bo miał mało miejsca i czasu
  • 20'
    Antolić dograł z lewej strony, piłka odbiła się od przeciwnika i trafiła w ręce Putnocky'ego
  • 19'
    Vesović starał się minąć dwóch piłkarzy Śląska na prawej flance i został sfaulowany przez jednego z nich
  • 18'
    Musonda nieprzepisowo powstrzymał Luquinhasa na wysokości koła środkowego
  • 18'
    Antolić dośrodkował w kierunku dalszego słupka. Piłka spadła pod nogi Martinsa, który huknął ponad bramką
  • 17'
    Luquinhas został sfaulowany na połowie Śląska. Legioniści mają rzut wolny z lewej strony boiska
  • 17'
    Wszołek minął rywala na prawym skrzydle i dośrodkował w pole karne. Do uderzenia w "szesnastce" Śląska złożył się Gwilia. Gruzin oddał strzał, ale Putnocky był na posterunku
  • 15'
    Luquinhas przechwycił piłkę w środku pola. Brazylijczyk szukał Antolicia, ale Chorwat nie zdołał dopaść do futbolówki
  • 14'
  • 14'
    Puerto wyprowadzał piłkę od obrony i został sfaulowany przez Kante
  • 13'
    Wrocławianie mają aut na wysokości "szesnastki" Legii
  • 12'
    Centra Płachety z lewej nogi z prawej strony została spokojnie złapana przez Majeckiego
  • 11'
    Musonda pobiegł prawą stroną i nieźle dośrodkował, ale Jędrzejczyk skutecznie wybił piłkę poza pole karne stołecznego klubu
  • 10'
    Vesović otrzymał podanie z głębi pola i pobiegł prawym skrzydłem. Reprezentant Czarnogóry dośrodkował z prawej flanki. Luquinhas uderzył z powietrza ponad poprzeczką
  • 9'
    Dośrodkowanie Płachety z rzutu rożnego, ale Luquinhas wybił futbolówkę przy bliższym słupku
  • 9'
  • 9'
    Exposito minął dwóch piłkarzy Legii przed polem karnym. Potem miała miejsce centra, ale Wszołek skutecznie wybił piłkę
  • 7'
    Luquinhas nieźle wypatrzy Kante w polu karnym. Napastnik Legii oddał strzał z lewej nogi, ale Putnocky nie miał problemów z interwencją
  • 6'
    Musonda podłączył się do ofensywy i chciał zagrać do środka, ale został dobrze rozczytany
  • 6'
    Płacheta starał się dobiec do piłki, lecz Lewczuk dobrze się zastawił i futbolówka opuściła boisko. Zacznie Majecki
  • 5'
    Luquinhas naciskał przeciwnika na skrzydle, ale rywale wyszli z opresji. Mają teraz rzut wolny na wysokości środka boiska
  • 4'
    Jeden z rywali złapany na spalonym
  • 4'
    Wrocławianie próbują się przedrzeć lewą stroną, ale Legia szybko oddaliła zagrożenie
  • 3'
    Małe spięcie pomiędzy zawodnikami jednej i drugiej drużyny. Sędzia wymienił kilka zdań z Vesoviciem i Płachetą. Obyło się bez kartek
  • 2'
    Rywale chcieli sprytnie, na krótko rozegrać stały fragment. Legioniści byli jednak na to przygotowani
  • 1'
    Rzut wolny dla Śląska z lewej strony boiska
  • 1'
  • Skład Legii na mecz ze Śląskiem: Majecki - Vesović, Jędrzejczyk, Lewczuk, Karbownik - Wszołek, Antolić, Martins, Luquinhas - Gwilia - Kante! Ławka: Muzyk, Wieteska, Rocha, Stolarski, Novikovas, Cholewiak, Slisz, Pekhart, Sanogo
  • Meczem ze Śląskiem Wrocław legioniści wkraczają w decydujący, najbardziej emocjonujący i zarazem najważniejszy okres w sezonie. Gracze Aleksandara Vukovicia startują z pole position, mając siedmiopunktową zaliczkę. W niedzielę przewaga może zostać powiększona, swój mecz przegrał wiceliderujący Piast Gliwice. Czy Legia wykorzysta potknięcie przeciwnika w pierwszym z siedmiu meczów o mistrzostwo Polski? Przekonamy się wieczorem.
  • Zapraszamy także do rozmowy z Łukaszem Broziem, byłym piłkarzem Legii, który obecnie reprezentuje Śląska Wrocław. Link w tym miejscu
  • Przeczytajcie, co przed spotkaniem powiedzieli trenerzy obu klubów: Aleksandar Vuković (tutaj) oraz Vitezslav Lavicka (tutaj)
  • Witamy! O godzinie 17:30 rozpocznie się mecz 31. kolejki ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Śląskiem Wrocław
Legia WarszawaŚląsk Wrocław
38'

38' Diego Zivulic

59'

59' Robert Pich za Filip Marković

74'

74' Damian Gąska za Michał Chrapek

75'

75' Diego Zivulic

80'

80' Sebastian Bergier za Przemysław Płacheta