Nasz komentarz: Strach i złudzenia

Adam Dawidziuk

Źródło: Legia.Net

15-05-2018 / 20:33

(akt. 02-12-2018 / 11:27)

Ostatnie dni w naszym futbolowym piekiełku były, nomen omen, gorące. Wszystko przez ewentualność (podkreślam, ewentualność) odbierania przez Legię trofeum za mistrzostwo Polski na stadionie w Poznaniu. Rozmowy, maile, telefony, a nawet telekonferencja. I jedno słowo: strach.

Strach przed tym, że ktoś nie wytrzyma. Strach przed tym, że komuś stanie się krzywda. I słusznie, ale czy naprawdę o to chodzi? Pisałem już kilka dni temu - jako liga jesteśmy u progu najgorszego sezonu od lat. Poziom ligi jest słaby, rywalizacja o mistrzostwo Polski przypomina wyścig żółwi, i tak dalej, i tak dalej. Przecież sami wiemy, jak to wygląda.


Jesteśmy świadomi, jakoś z tym żyjemy, ale zastanawia mnie jedno: po co jeszcze pogarszamy sytuację?! Mowa oczywiście o dyskutowanej w całym kraju ewentualności odbioru trofeum i medali przez Legię w Poznaniu. Jestem przy tej lidze trzy dekady, przeżyłem czasy, w których wychodząc na mecz nie mogłem być pewien, że wrócę (albo wrócę później). Staram się realnie patrząc na nasze piłkarskie podwórko, wiem jak ono działa. Taki mamy klimat, nie możemy wybrać drużyn, które zagrają o Superpuchar, żeby tylko przypomnieć pewną panią minister.


Nie mogę pojąć jednego: dlaczego sami jeszcze pogarszamy sytuację. Przecież wtorkowy komunikat Ekstraklasy SA jest poza jakąkolwiek krytyką. Jest jawnym przyznamiem się do nieporadności i bezsilności. Wiadomo, dziś PR jest najważniejszy, a to właśnie PR-owe strzelenie w stopę. Przyznanie, że tak naprawdę, to nie dorośliśmy do tych czasów, jako ogół. Umiemy radzić sobie tylko, gdy jest dobrze. W sytuacjach kryzysowych idziemy na łatwiznę. A przecież PR głównie działa wtedy, kiedy jest źle.


I nie chodzi tu o Legię, Lecha, Jagiellonię czy kogokolwiek innego. Po raz kolejny strzelamy sobie w stopę i będziemy kuśtykać przez najbliższe miesiące. Ekstraklasa to produkt, warty duże pieniądze, które płaci nadawca (a przecież mają być jeszcze większe). Nadawca, który chce pokazać to, co na co naród czeka: uśmiech mistrzów, łzy przegranych czy spadkowiczów, fetę mistrzowską i tak dalej. Oczywiście jak Jagiellonia sięgnie po tytuł, to nie będzie problemu, ale na dziś dużo bardziej prawdopodobne jest inne rozwiązanie. I czy się to komuś podoba, czy nie, ono będzie stawiane na pierwszy miejscu.


Wspomniany produkt. Wyobrażacie sobie, że jakiś wariat chce zainwestować kilka czy kilkanaście milionów złotych w Ekstraklasę. Wchodzi na Twittera i czyta... Kolejne komunikaty, opinie. Czy zainwestuje? Nie wiem. Oby był kompletnym wariatem...


Czyta dalej i widzi, że Legia proponuje Lechowi przeniesienie meczu do Warszawy. Co myśli? Dobra szpila, bo przecież każdy, kto choć trochę zna się na procedurach, licencjach, doskonale wie, że to niemożliwe. A mimo tego dziesiątki, setki, z pianą na ustach, komentują będąc przekonanym, że to wszystko jest maksymalnie poważne. Ba! Patrzy na kolejne artykuły i kto wie, może po przeczytaniu kilku pomyśli, że rzeczywiście to wszystko działo się na serio. A jak tak pomyśli, to tych milionów liga nie zobaczy.


Niestety. I o tym warto pomyśleć. A nie wybierać najmniejsze zło. Załóżmy hipotetycznie, że Legia zdobywa mistrzostwo (jak wspomniałem, jest to bardzo prawdopodobne). Canal+ robi multiligę, od godz. 18. Cztery mecze, emocje, walka. Kończy się po myśli warszawiaków, helikopter z trofeum krążący gdzieś pomiędzy Poznaniem, a Białymstokiem, rusza do stolicy. Piłkarze idą na kontrolę antydopingową, pakują się do autokaru, ruszają na lotnisko, pewnie nie wcześniej, niż o 22. Multiliga trwa? Nie wiem. Ale trzeba dolecieć, dojechać z lotniska, zaczekać na pociągi specjalne, bo do Poznania wybiera się 2 tys. kibiców. Lekko licząc trofeum i medale zostaną wręczone pomiędzy 1., a 2. w nocy. Jak w jakimś państwie konspiracyjnym, pod osłoną nocy. Telewidzowie będą spać, bo rano do pracy, dużo ludzi się wykruszy, z tego samego powodu.


To właśnie obraz naszej ekstraklasy. Malowany głównie przez złudzenia. Złudzenia, że ktoś potraktuje nas poważnie.

Komentarze (52)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
W tym sezonie po Legii nie mozna byc niczego pewnym niestety
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Czytam wasze komentarze i pomysly i troche sie martwie
Piszecie jakby te medale byly juz pewne
A przed nami mecz ktorego nie mozemy przegrac
Osudzic nastroje prosze
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 3 / 0
Nasz kraj toczy poważna choroba, choroba niemożności, bałaganu i braku profesjonalizmu! Skoro prezydent może w nocy podpisywać nominacje do trybunału konstytucyjnego, to można i w nocy wręczać medale, tylko pytam, dlaczego nikt nie myśli? Przecież piłka jest dla kibiców a nie bandytów, to kibice mają świętować a nie pod osłoną nocy robić bandyterkę! Zacznę od zarządu e-klapy: wszyscy do wymiany WON, hańbicie polską piłkę! Czy to jakiś wielki wysiłek umysłowy zrobić mecze w sobotę? Dać czas kibicom na godne świętowanie, przecież w niedzielę każdy poszedłby na stadion fetować mistrza a dalej na starówkę, dlaczego tak nie można? Dlaczego budzę się i dalej serial niemożności trwa! Skoro miesięcznice smoleńskie może ochraniać 6 tysięcy policjantów, to dlaczego te 6 tysięcy policjantów nie może ochraniać meczu w Poznaniu? Dlaczego, dlaczego,dlaczego? Kuźba nic tylko spakować manatki i wyjechać z Polski jak najdalej, tu nigdy nic nie będzie możliwe, zawsze coś, zawsze ktoś głupi z umysłowością chomika będzie decydował! Poznań niech przemyśli swoją strategię klubową, najwyższy czas stać się miastem, bo póki co wieje z stamtąd wiocha zabita deskami!
~Tu i teraz
 • 0 / 0
Polecam wyjazd i to jak najdalej, bo przez takich, upolitycznisjących wszysyko i wszędzie, mamy to co mamy! Po co tutsj Prezydent i inne polityczne uwagi? Przypomnieć rudego "kaszuba"? Było lepiej? Tetaz też jest śmiesznie (tylko echo ochrypło od "mać, mać, mać. . .". Ale piszmy o sporcir, a nie wszędzie dowalajmy politykom! Chyba, że wchrzaniają się do sportu z nogami.
Domyślny awatar Generał
 • 4 / 0
Tak naprawdę tym pokazali, że tam jest choroba Legii. Zapewne wiara przyszła i powiedziała "albo załatwiacie że u nas nie świętują albo będzie burda jakiej kraj nie widział". Tam rządzi to chore stowarzyszenie.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 5 / 0
-po meczu u tych przegrywów wręczyć plastikowe/tekturowe medale i puchar, podejść do Kibiców, podziękować im za doping i przeprosić że tak szybko piłkarze uciekają do Warszawy. Na pewno to zrozumieją
-Zbojkotować galę tej pseudo-ligi i tylko odebrać medale
-relacje z wręczenia medali zorganizować na własną rękę i emitować w soccial media.
-Wystąpić o odszkodowanie do spółki pseudo-ligi

to jedyne które przychodzi mi do głowy rozwiązanie tej nieprofesjonalnej sytuacji
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 4 / 0
Nasi piłkarze powinni wziąć ze sobą czekoladowe medale i wręczyć po meczu, inscenizując uroczystość. Potem poskakać z kibicami z sektor
wystarczy żeby mieli t-shirty z nadrukowanymi medalami i jakimś ciekawym i kulturalnym napisem, typu sport ponad podziałami.
takie koszulki by się potem sprzedawały w sklepie kibica rewelacyjnie :)
"sport ponad podziałami" i medal na przodzie, a na plecach napis "BOLI...? MA BOLEĆ!" :-D
Starszy kapral
 • 3 / 0
przygotowac symboliczmne medale choćby z tektury i wręczenie ich na stadionie Lecha. bravo ale by byla jazda
~
 • 0 / 0
Tu trzeba rozgonić pseudo spółkę i albo PZPN to bierze i jasno mówi "medale wręczamy tu i tu i tyle, a jak nie pasuje to będą wysokie kary" albo niech zmieni się zarząd w ekstraklasa S.A i zacznie zmieniać pewne zachowania. W ogóle mam wrażenie, że w Poznaniu to zrobił się ostry problem Legii. Raz nie chcieli u nas medali, szpaler też bee. I teraz to. A zaostrzyło się w 2013. Oni wtedy też liczyli na tytuł. Zresztą przez 5 ostatnich lat 1 tytuł. W Pucharze Polski porażki, nawet z marną Arką. Superpuchary to gorzki żart. Skoro bierzesz trofeum, a potem i tak Legia ma mistrza..

Druga sprawa to puchary. Tam w ostatnich 5 latach jedna faza grupowa LE, a tak to porażki z amatorami. Utrecht grający na pół gwizdka czy też klęska z marnymi Szwedami z AIK. Na przeciwnym biegunie ta znienawidzona Legia. Co rok bierze wszystko. Od 2011 zawsze z jakimś trofeum. Do tego 4 razy z rzędu jakaś faza grupowa w pucharach, 2 razy wiosna i w sumie 2 gorsze sezony w Europie od 2011. Kasa, piłkarze sprzedawani za lepsze pieniądze, renoma.

Liga Mistrzów, o której mogą marzyć. Nawet jak my oglądaliśmy plecy Wisły, to aż takiej złości nie było. Chyba przez to, że w sumie potem udawało się z nimi wygrywać i w Europie więcej wpadek niż dobrych występów. Do tego pyry długo woziły sie tym, że mieli te dobre występy w pucharach. Potem i tego nie było.

W zasadzie z siły nr 2 zrobili się teamem rywalizującym o bycie siłą nr 2. Jaga doskoczyła, za plecami Zabrze i Płock. Rok temu Lechia, 2 lata temu to nawet w top 3 nie byli. Żeby nie Legia to ta liga by była na poziomie Bośni czy innych miernych lig.

I czekam aż to "wychowanie mentalne " u pyr skończy się tym, że zaczną się bić z naszymi, a potem będą gadać jakie u nas panienki lub że sędzia ciśnienia nie wytrzymuje itp. W zarządzie takie same kołki jak na trybunach. Zresztą... Założę sie, że to nie Rutkowski lub ten Klimczak tacy.. Wiara przyszła powiedziała, że mają załatwić aby u nas ne odebrali pucharu za MP, bo jak nie to wióry polecą i straty będą.

I na koniec.. Oni zgrywają twardych ws tego że grają na licencji Amiki. To kolejne co gdzieś ich dotyka. W zasadzie cały kraj patrzy na ich klub jak na dziwoląga. Bo Legii nienawidzą za to jaka jest, a na nich patrzą jak na klub który wepchnął tradycję w ręce inwestora, byle być w ekstraklasie.
Na wstępie zaznaczę, że poniższy post ma charakter satyryczny i nie odzwierciedla mojego zdania. W kontekście ostatnich wydarzeń – potencjalne niewręczenie trofeum Legii w Poznaniu oraz dokonane już niewpuszczenie kibiców Legii w Białymstoku uważam osobiście za farsę, z którą władze ESA muszą, podkreślam MUSZĄ, zrobić porządek przed startem kolejnych rozgrywek, ponieważ jest to po prostu nieśmieszne i uwydatnia brak autorytetu władz ligi. Rzecz najważniejsza – my, jako cała Legia, musimy być świadomi, że ten Tytuł Mistrza musimy jeszcze wywalczyć. Teraz przechodzimy do satyry, będą przekleństwa, będzie absurd, będzie kilka błędów logicznych i językowych, będzie kilka epitetów pod naszym adresem. Jedziemy.
Bardzo dobrze, że tym choojom nie dadzą medali w Poznaniu. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz! To znaczy Azjata. Do Niemców to im daleko. Dobrze robią w Poznaniu, dobrze zrobili w Białym stoku! Nachapali się tych mistrzostw w ostatnich latach i ciągle im kurwa mało. Złodzieje pierdolone… Nie zasługują na to. Jedenaście porażek, a ci kurwa mistrzem chco zostać. Nie będą nam psuli niedzieli, a nawet jeżeli popsuli nam już sezon, to my im kurwa popsujemy fetę! Najlepiej oklep na boisku, wysłychać obelg pod swoim adresem i spierdalać. A Hamalajnen kurwa stara niech z Poznanie wypierdala! To przez tych jebusów nie mamy Majstra. Na naszych kurwa oczach chcą się cieszyć? Niedo-cze-kurwa-kanie. Jakieś wonty ma Polska? Niech wypierdala! Bez Wielkopolski nic nie znaczy! Boniek, Iwan, Dziekanowski, Borek, Jóźwiak i wszyscy inni wypierdalajcie, bo nie znacie smaku porażki, tak jak my! Wnioskujemy, aby w innych sportach też wprowadzić zdrowe zasady, jak poniżej:
Boks. Zwycięzca ma być wybierany głosami sędziów i żadnego machania łapami na ringu. Nie ma cieszenia się na oczach przegranego! Informacja o zwycięzcy ma trafiać do zawodników listem poleconym do domu. Nokałt? Nie ma kurwa! Nie będzie chuj jeden pokazywał swojej wyższości przed innymi. Jak nie umie jeden z drugim nad sobą zapanować, to niech wypierdala do ogrodnictwa.
Olimpiady. Zlikwidować w pizdu! I tak chuja przywozimy i tylko się naoglądamy jak czarni zapierdalają w kółko po bieżni, czy inni Eskimosi budują igloo. Na chuj te Amerykańce chcą manifestować swoją zajebistość. Czy tam inni Ruscy? Walcie się z tą pojebaną imprezą, której nie potraficie nawet zorganizować corocznie, jak my fete z okazji dowolnego miejsca w tabieli!
Kolarstwo. Afera z całusami i śladami szminki, sterydy, anabole i chujowość tego sportu. Ale niektórzy się jarają, niech zostanie. Szminka tylko na fiucie, więc wprowadzamy zmiany. 21 wiek! Gromadzimy zawodników w sali gimnastycznej, dajemy rowery stacjonarne, gogle WiAr na ryje i jazda! Nie podajemy danych, każdy jedzie na maksa, a jak dojadą do mety, to schodzą z rowera, siadają na krzesła, worki na łeb i… zwycięzcy dostają policyjną pałą w łeb, aby stracili przytomność! Nie będą się chuje cieszyć przed innymi! Nieprzytomnych zamykamy w małych, zamkniętych pomieszczeniach, odpowiedni medal rzucić w ryj i niech się cieszy w samotności, jak się odcknie.
Formuła 1. 21 wiek, a ci zapierdalają w kółko spalinowymi… I tak nie wyprzedzają, więc przenosimy do centrum handlowego, tory Carrera i jazda! Każdy team opierdala sponsorami co się da w centrum handlowym, a zwycięzca wybierany w głosowaniu smsowym. Chuj z tym sportem jak nie ma Kubicy!
Szachy. Nie ma, że rywal. Grasz sam, jak wykonasz ruch, to tablica o 180 stopni i jazda! My w Poznaniu i Białymstoku zawsze tak wygrywamy!
Tenis. To był trudny orzech, ale wzorem kolarstwa i F1 przenosimy do zamkniętych pomieszczeń i napierdalamy na Nintendo Łi po sieci. Wolnoć Tomku, w swoim domku. Medale i puchary kurierem, a kasa na łatanie dziury budżetowej!
Wyścigi konne. Zmieniamy na walenie konne i dajemy chabetom spokój. Kto wygrywa? Każdy, pokażcie nam kogoś niezadowolonego po tym, jak sobie spuści z krzyża.
Mamy plan i zaczynamy wprowadzać go w życie. Nie będą nam inni pokazywać, że jesteśmy chujowi. Nie ma suszenia zembów w Poznaniu, bo w ryj! I zembów nie będzie. Na początek zabieramy się za powyższe. Później hokej, siatka, krykiet, bejsbol (to akurat zmieniamy na zasady polskiej wersji, bez udziału piłek), żużel i inne gówniane sporty! A Farszawa niech się pałuje u siebie, a nie nam tu kurwa będą cieszynki odpierdalać. Co za dużo to niezdrowo, wiemy to najlepiej, bo dawno nas już niezdrowo popierdoliło…
~CHV
 • 0 / 0
W czasie świętowania w zeszłym roku bandziory pobiły własnych kibiców bo chcieli świętować z WŁASNĄ drużyną. A my się z Lecha śmiejemy ?
Panie Prezesie - a taki scenariusz?
Niedziela – godz. 20.00 w Poznaniu manifestacja radości Drużyny z kibicami na trybunie gości.
Niedziela – powrót Drużyny do domu i wypoczynek. Kibice z Poznania „spokojnie” wrócą także.
Poniedziałek – 18.00 Stadion Ł3 wręczenie medali (Prezes PZPN Z. Boniek), puchar, wstęgi, baloniki, piro …. (kibice wejściówki za symboliczne 5 złotych na zwrot kasy za organizację), a następnie przemarsz na Starówkę i Pan Prezes z Królem Zygmuntem w szaliku ….. Transmisja z tej fety w C+ dla wszystkich i na telebimach przed Stadionem „on line”. Drużyna na galę pojedzie dopiero ok. 21.00, zaliczy ekstra wejście, dodatkowo Arek Malarz odbierze dwie nagrody, Sebastian Szymański swoją.
P.S. Czy był już komunikat tejże Ekstraklasy o decyzji w sprawie Jagiellonii za nie wpuszczenie kibiców z oprawą na stadion?
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 1
A co z twoim scenariuszem jak przegramy 1:0 a Real Bialystok wygra 1:0?
~
 • 0 / 0
Panie Prezesie - a taki scenariusz?
Niedziela – godz. 20.00 w Poznaniu manifestacja radości Drużyny z kibicami na trybunie gości.
Niedziela – powrót Drużyny do domu i wypoczynek. Kibice z Poznania „spokojnie” wrócą także.
Poniedziałek – 18.00 Stadion Ł3 wręczenie medali (Prezes PZPN Z. Boniek), puchar, wstęgi, baloniki, piro …. (kibice wejściówki za symboliczne 5 złotych na zwrot kasy za organizację), a następnie przemarsz na Starówkę i Pan Prezes z Królem Zygmuntem w szaliku ….. Transmisja z tej fety w C+ dla wszystkich i na telebimach przed Stadionem „on line”. Drużyna na galę pojedzie dopiero ok. 21.00, zaliczy ekstra wejście, dodatkowo Arek Malarz odbierze dwie nagrody, Sebastian Szymański swoją.
P.S. Czy był już komunikat tejże Ekstraklasy o decyzji w sprawie Jagiellonii za nie wpuszczenie kibiców z oprawą na stadion?
Domyślny awatar Kapral
 • 5 / 0
Złudzeniem jest mowienie że liga jest super bo emocje mamy do ostatniej kolejki (anal z plusem) a mi sie marzy Legia ktora przegrywa 3 mecze w sezonie i zapewnia sobie tytul w kwietniu :-)
Należy strzelić szybką bramkę, pyry się zagotują i zrobią burdel na trybunach i bach! walkower.Szybko wróci się Do Warszawy i tyle :)
a później gadanie przez następne x miesięcy że pzpn załatwił Legii MP. Lepiej niech wygrają z leszkiem normalnie na murawie i zamkną im jadaczki!
"jako liga jesteśmy u progu najgorszego sezonu od lat"

autor sugeruje, że w sezonie 2018/2019 będzie jeszcze gorzej niż w mijającym? oby nie!
~Roma
 • 0 / 0
To je jakiś cirkus...skandaloza
Już sobie wyobrażam, co w Poznaniu będzie wyprawiał sędzia, żeby nie dopuścić do wygranej Legii, co przecież groziłoby zamieszkami.
~kotekkameleonek
 • 0 / 0
Ja już wiem o co chodzi. Ogólnie idzie o zdrowie psychiczne połowy Polski.
Jak wiadomo Legia jest wszędzie lubiana i sympatia do Warszawy wylewa się każdym otworem.
Co najmniej pół Polski od kilku lat czeka, aż legła legnie. Udało się raz, ale ogólnie to wielki wkurw, bo ciągle mistrzostwa, a do tego warszawiacy przełamali klątwę LM.
I teraz, kiedy na siedem kolejek do końca miał ziścić się piękny sen - gdy legła legnie i to po takich transferach - znów się okazuje, że mogą być nici z całego wyczekiwania. To przecież tak, jakby sexowna kobieta już trzymała dłoń na staniku, a w ostatniej chwili mówi: - Jednak się rozmyśliłam.
Kto to wytrzyma psychicznie? Kolejna randka i kolejny zawód. I jeszcze ta sama kochanka, ma chwilę później iść w ramiona znienawidzonego konkurenta? Ma się gździć na oczach odrzuconego?
Psychika zrujnowana, psychiatra w Polsce kuleje, a frustraty pójdą w świat. Więc doktory z Ekstraklasy zadbały o dobrostan zawiedzionych.
Oby zawiedzionych, bo przed nami ciągle 90 minut i jeszcze nie czas na lizanie się po fiutach.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 3 / 0
A ja teraz, całkiem serio, zacząłem zastanawiać się, co w tym momencie może siedzieć w głowach zagranicznych, nowych piłkarzy Legii (oraz tych którzy do Legii mogą dopiero dołączyć)?? Ktoś tłumaczy im prasę a oni myślą sobie: Mój klub jest w tym kraju tak znienawidzony że świętowanie zwycięstwa na wyjeździe to poważne zagrożenie dla mojego zdrowia a nawet życia. W co ja się najlepszego wpakowałem?

I wcale nie jest to nierealistyczny scenariusz, zważywszy na tych którzy jeszcze nie znają tak dobrze naszego piekła. "Piękna" reklama zarówno dla Legii jaki i całej ekstraklasy. Na pewno sponsorzy i lepsi piłkarze będą tutaj ochoczo przychodzić...
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 3
Niech jadą do portugalii. Tam bezpieczniej. hahhaa
wyrównując w dół napewno daleko zajdziemy. to, że tam jakieś szambo wybiło raz na dekadę to nie znaczy, że możemy tym swoje problemy przykrywać, wrecz to wstyd.
~Podaj nick
 • 0 / 0
Do tej pory nie ma kary dla Białegostoku. Pewnie jak Legia zdobędzie Mistrza,dopiero będą odebrane punkty. Inaczej dopiero w przyszłym sezonie. Ekstraklapa...
~Woltan
 • 0 / 0
Wiem że to utopia ale piłkarze nie powinni wychodzić na ten mecz !
To co się dzieje przekracza pewne granice .Klub Legia Warszawa powinien już dawno zareagować i oświadczyć że nie będzie brał udziału w tej farsie.Wiem jest szansa na mistrzostwo ale mistrzostwo w takiej lidze (nie chodzi o poziom) ale o działania Ekstraklasy to parodia sportu.Nigdy tak nie było .Nie gòdźmy się na to !!!
~Woltan
 • 0 / 0
Wiem że to utopia ale piłkarze nie powinni wychodzić na ten mecz !
To co się dzieje przekracza pewne granice .Klub Legia Warszawa powinien już dawno zareagować i oświadczyć że nie będzie brał udziału w tej farsie.Wiem jest szansa na mistrzostwo ale mistrzostwo w takiej lidze (nie chodzi o poziom) ale o działania Ekstraklasy to parodia sportu.Nigdy tak nie było .Nie gòdźmy się na to !!!
~Woltan
 • 0 / 0
Wiem że to utopia ale piłkarze nie powinni wychodzić na ten mecz !
To co się dzieje przekracza pewne granice .Klub Legia Warszawa powinien już dawno zareagować i oświadczyć że nie będzie brał udziału w tej farsie.Wiem jest szansa na mistrzostwo ale mistrzostwo w takiej lidze (nie chodzi o poziom) ale o działania Ekstraklasy to parodia sportu.Nigdy tak nie było .Nie gòdźmy się na to !!!
~Ziggy666
 • 0 / 0
A ja się nie dziwię, że po tym cyrku na Narodowym nikt nie chce ryzykować zdrowia (a może życia?) zawodników.
~Miachał
 • 0 / 0
Popatrzmy na to z innej strony, jaką ci-ą bez honoru trzeba być żeby w meczu z największym rywalem kalkulować a co się stanie jeśli...
Przecież te ćwoki mają realną szansę pokrzyżować nam wszystkie plany. Powinny myśleć tylko o tym żeby ten mecz z nami wygrać, ogarnąć się, postawić się, ba w najgorszym przypadku popsuć święto. Ale nie na ch-j grać i starać się wygrać jak można nie przeprowadzać tylko prawdopodobnej ceremonii.
Do meczu jeszcze prawie tydzień a oni już mają nawalone w majtach.
Przecież z taką mentalnością to oni nawet do zbierania pyr się nie nadają a co dopiero do składania kuchenek czy pralek.
Wielkopolsko puknijcie się w te wasze puste łby i zastanówcie się co wy odpierdalecie?
Domyślny awatar Podporucznik
 • 7 / 0
smutne to wszystko, ale czego się nie robi, żeby zmienić temat i odwrócić uwagę naszego piłkarskiego światka od kolejnej mega wtopy bo tak należy określić miejsce Majstra Wielkopolski. Kolejny rok i kolejny raz dupa z króla.
Najbardziej podoba mi się narracja jaka towarzyszy Legii słabi, bez wyrazu itd zapominając, że to Legia rozegrała najwięcej spotkań w sezonie i jakoś walczy do końca na tle tych patafianów wybiegających raz na tydzień
zawsze tak było, że to Legia nic nie gra, a inni bajeczka. od wielu wielu lat i fakt, czasem się to sprawdzało :D
Starszy kapral
 • 4 / 0
Po ewentualnym zdobyciu mistrzostwa przez Legię tylko bojkot gali Ekstraklasy wchodzi w rachubę. Co to za gala bez piłkarzy mistrza Polski? a taką galę powinien udać się tylko rzecznik lub prezes Mioduski i z ambony powiedzieć co jest nie tak. Właściciele Ekstraklasy powinni najeść się wstydu a w tym czasie piłkarze wraz z kibicami świętować ewentualne mistrzostwo.
Dokładnie 25 lat temu Amica zdobyła mistrza przy tzw. 'zielonym stoliku' a teraz przy zielonym stoliku ucieka od bycia fair play. Chowają głowę w piasek bo to tchórze! Splunąć na takich tylko. Splunąć im w twarz. Gardzę tym klubem i ich właścicielami oraz 'kibicami'.
~LL
 • 0 / 0
wiele w tym racji
~L
 • 3 / 0
Kolejny pomysł. A może tak klub i kibice zawnioskują, iż wobec tej precedensowej decyzji podyktowanej względami bezpieczeństwa, wystąpić o zmianę miejsca rozgrywania meczu ze względu właśnie o obawę bezpieczeństwa przed w trakcie i po meczu, tak wobec zawodników Legii Warszawa jak i jej kibiców. Jako alternatywne miejsce podać stadion Narodowy w Warszawie, ewentualnie stadion Legii Warszawa, a optymalnie................stadion Amiki Wronki!!!!! To by było dopiero upokorzenie "Lecha"!!!! Że się niezgodzą to pewne. Ale sam wniosek i tak miałby swój oddźwięk i wymowę!!!
~dar
 • 0 / 0
Przy zielonym stoliku to dwa kluby chciały kupić mistrza z tego co pamiętam , a słuchałem relacji z meczów w radiu.To był cyrk
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Dobrze ze nikt z zarzadu nie czyta twoich "wspanialych"dziecinnych pomyslow
~L
 • 8 / 0
P.S. trzecia rzecz jeszcze. Wystąpić z pozwem cywilnym do Ekstraklasy S.A. o odszkodowanie i zadośćuczynienie (przecież nigdy w historii tak mistrza nie potraktowano!!!) . Nie wiem jak to nazwać straty wizerunkowe, moralne, finansowe, naruszenie dóbr osobistych, ale od tego są prawnicy.
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Najpierw zostan tym mistrzem a potem pisz pozwy
Daleka droga do mistrza
Zobaczysz ze lekko nie bedzie
~L
 • 9 / 0
Proszę zespół Legii Warszawa o następujące rzeczy: 1. Nie tylko wygrać z Lechem ale zlać go solidnie 2. O przygotowanie symbolicznych medali choćby z tektury i wręczenie ich na stadionie Lecha przez hmmm. Lucjana Brychczego? Kapitana drużyny?...? A medale rozdane w Warszawie spakować do jakiegoś worka i rozdać bez kamer.
Ale frajerorz.... skoro nie mogą znieść radości Legii na swoim pastwisku a jeśli cofnąć się kilka miesięcy wstecz kiedy UEFA rozdawała kase polskim klubom za występy Legii w europejskich pucharach to dlaczego przyjęli je z otwartymi ramionami? skoro Legia jest taka zła to i legijne pieniądze powinne śmierdzieć.
~L
 • 0 / 0
Pecunia non olet
Domyślny awatar Chorąży
 • 16 / 0
Gala Ekstraklasy, zdaje się, w poniedziałek o 20.00.
To dobry termin, by zorganizować fetę na Starówce.
Tam wtedy jest miejsce mistrzowskiej Legii.
Tylko bojkot.
~L.O.
 • 5 / 0
W punkt.
~RioBravo
 • 0 / 0
Brawo Adriano idealnie to przedstawiłeś. Pozdrawiam
~Pitero
 • 0 / 0
Bojkot !!
~Cez
 • 0 / 0
W momencie w którym wywołują mistza kraju nie ma na gali nikogo z klubu tylko wchodzi kurier odbiera puchar i medale podpisują papiery i jedzie na Plac Zamkowy na prawdziwą galę. To jest moje marzenie.
~stary trener
 • 0 / 0
absolutnie jestem za bojkotem gali- Prezes Mioduski powinien wyslac pracowanika nizszego szczebla po odbior nagród a sam z pilkarzami i pracownikami klubu pojawic sie na Starowce i razem z kibicami w tym czasie swietowac /ja mam nadzieje ze zdobedziemy mistrza -innej mysli nie dopuszczam/ po raz kolejny "majstra" i mam apel -mimo wieku prosze bysmy pokazali amice jak sie bawi Stolica bez rozrabiania ,demolki i chamstwa - LEGIA zawsze razem i od kolyski az po grób -jedno miasto JEDEN KLUB - pozdrawiam "ikone amici kupca -piotra reisa - za prawde ktora mu sie wyrwala ze lech to amica !!!!
Dobrze!
~Ż Ponimirski
 • 1 / 0
Dokonałem małej ingerencji w tekst:

"To właśnie obraz naszej ekstraklasy. Malowany w gó.wnie przez złudzenia. Złudzenia, że ktoś potraktuje nas poważnie."

Dziękuję i dobranoc.